Karla mücadele başladı

Karla mücadele başladı

Akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, Dikmen, Şentepe ve Keçiören gibi kentin yüksek yerlerinde etkili oldu

  • Ankara Başkent
  • Pazartesi 06.01.2015
Başkent'te dün gece başlayan kar yağışı sabaha karşı etkisini artırırken, Büyükşehir Belediyesi ekipleri özellikle şehir merkezinde sabaha kadar çalışarak, yaklaşık 2 bin ton tuz döküp ana arterleri trafiğe açık hale getirdi. Kar yağışı ile birlikte şehir merkezinde Turan Güneş Bulvarı, İncek Bulvarı, Konya Yolu, Eskişehir Yolu, İstanbul Yolu, Samsun Yolu, Havaalanı Yolu, Anadolu Bulvarı, 1071 Malazgirt Bulvarı, Bağlum'un yüksek kesimleri, Pursaklar'ın yüksek kesimleri, Doğukent Bulvarı, Beytepe ve iç kesimler, Cinnah Caddesi, Hoşdere Caddesi, Simon Bolivar Caddesi, Keçiören, Yenimahalle, Şentepe, Mamak başta olmak üzere bütün ilçelerin gerekli yerlerinde tuzlama çalışması yapılarak, yaklaşık 2 bin ton tuz döküldü.

74 noktaya ekip

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı yetkilileri, kar yağışı ihtimaline karşı günler öncesinden kentin 74 noktasında karla mücadele araçlarının hazır bekletildiğini belirterek, araçlarla ilk müdahalede bulunulduğunu, daha sonra takviye araçlarla birlikte gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi. Yetkililer, kapalı yol bulunmadığını da ifade etti.

Kış lastiği uyarısı
Yetkililer, 4 adet tuz silosunun aktif ve randımanlı olarak çalıştığını, bunun karla mücadele çalışmalarının daha hızlı ve etkin yapılmasını sağladığını ifade etti. Yetkililer, ilçelerde de karla mücadelenin yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü belirterek önümüzdeki günlerde kar yağışının artmasının beklendiğini hatırlattı. Yetkililer, "Vatandaşlardan ricamız kış şartlarına uygun araçlar ve lastiklerle yola çıksınlar. Çok zorunlu olmadıkça özel araçlarını trafiğe çıkartmasınlar. Toplu taşım araçlarını kullansınlar" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN