Ankara Müftüsü Mefail Hızlı Saraybosna'da

Ankara Müftüsü Mefail Hızlı, "Selam Ya Resulallah" etkinliği kapsamında gittiği Saraybosna'da Hazreti Muhammed'i anlattı

Ankara Müftüsü Mefail Hızlı Saraybosna'da
Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da Hazreti Muhammed'in doğum günü vesilesiyle geleneksel olarak düzenlenen "Selam Ya Resulallah" etkinliğine Ankara Müftüsü Prof. Dr. Mefail Hızlı da konuşmacı olarak katıldı. "Muhammed (AS) Güzel Örnek" konulu konferansta Hızlı, Saraybosnalılara Hazreti Muhammed'i ve hayatını anlattı.

"ÖRNEK ALINMASI GEREKİR"
Saraybosna'da bulunmaktan ve Saraybosnalılara Hazreti Muhammed'i anlatma imkanı bulmaktan büyük memnuniyet duyduğu söyleyen Hızlı, konuşmasına Hazreti Muhammed'in "en çok özlenen" ve "adı en çok sayıklanan" olduğunu belirterek başladı. Hazreti Muhammed'in bir postacı olmadığını, ayetleri Allah'tan alıp insanlığa indiren ve sonrasında görevi biten bir kişi olmadığını vurgulayan Hızlı, "Biz, insanların en mükemmeline, dinlerin en mükemmeline iman eden Müslümanlarız. Kur'an-ı Kerim'deki bir ayet, Hazreti Muhammed'in örnek alınması gerektiğini söyler. Bu sadece Müslümanlar için değil, iman etmek bütün insanlığa açık olduğu için söylüyorum, İslam'ı tercih eden her kişi için Peygamber Efendimiz tek örnektir" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN