Ayhan B. ATALAY: Temsilde adalet, yönetimde istikrar(!)

Dört bakan Yüce Divan'a gönderilseydi, şer ittifakı bu planın devamı olarak "temsilde adalet, yönetimde istikrar" teranesiyle AYM'ye açılan baraj davası kararını kullanacaktı! Bakanlar Yüce Divan'a gönderilseydi, karar da muhtemelen olumlu çıkacaktı. Yani AK Parti'yi devirme planı!
Kim yazdıysa Anayasa'ya bu maddeyi mezarında rahat yatmasın! Nasıl olacak bu iş? Hem toplumun azınlık- çoğunluk bütün kesimleri parlamentoda temsil edilecek hem de istikrar olacak! Bu sizin dediğiniz asma kabağı. O da mayıs ayında olur, geldik ocak ayına, çok zor! Türkiye'de kurulu parti sayısı şimdilik 90, seçime kadar kaç buçuk daha kurulacak acaba?
Semptom farklılığıyla sosyopatik, psikopatiden muaf bu insanların kurdukları partilerin isimleri öyle anlı-şanlı ki sormayın gitsin!
Peki, kim oy verecek bu partilere? Eğer kurucu önderlerinin hanımları veya beyleri de verirse en fazla iki oyları var bilesiniz!
Toplumun bütün kesimleri parlamentoda temsil edilsin! Aman ne asil bir yaklaşım.
Travestiler, gay gruplar, şeytana tapanlar çoğaltın sayıyı gitsin. 30 partili bir parlamento.
Hepsinin üç-beş milletvekili var.
Şimdi tamam, toplumun bütün kesimleri temsil imkânına kavuştu, yani yaldızlı cümlenin, 'temsilde adalet!' bölümü gerçekleşti.
Peki, "yönetimde istikrar" nasıl olacak? 3 partili, 5 partili, belki de daha fazla partili koalisyonlar. Başınıza çalın, alın size yönetimde istikrar!
Ülkede istikrar bozulmuş, ekonomi batmış, sosyal patlamalar meydana gelmiş, kargaşa, nümayiş almış başını gitmiş kimin umurunda? Temsilde adalet sağlansın gerisi hikâye! Yalanınız batsın. Sizi gidi iki yüzlü münafıklar! Demokrasi tanımı Cumhuriyetsiz işe yarar mı? Elbette hayır! Azınlığın haklarını gözeterek çoğunluğun iradesinin parlamentoda hayat bulduğu rejimi bile tersyüz edecek bu anlamsız cümleyi tekrarlayan papağanlar şunu iyi bilmeliler ki, bu rejim kendilerine iki beden büyük gelmektedir! Onlar için asıl ideal rejim mutlak monarşidir! Kendi sosyopatik ruh hallerini bir milleti huzursuz etmek pahasına, rejimin atmosferinden nemalanarak ülkeyi ifsad etmek isteyenlerin ağızlarının üstüne inecek bir adalet yumruğu azınlık bile denemeyecek grupların ıslahı için gerçekten ideal bir rejimdir monarşi!
Şimdi temsilde adaleti sağlayalım, toplumun gerisinde kalarak dışlanmış üç-beş sosyopatın hevesleri kursaklarında kalmasın diye "baraj insin" diyen aklı evveller şunu iyi bilsinler ki, bu iyi bir tutum değildir.
Buçukların ittifakı ikinci sefer de Soruşturma Komisyonu ve AYM kararıyla yine bozuldu. İlk denemelerinde 14 tane buçuk yüzde 38 etmişti. Bakalım haziranda kaç buçuk alıp kaç buçuk atacaklar?

BİZE ULAŞIN