CHP'de milletvekilliği çıkmazı devam ediyor

Necati Yılmaz'ın CHP Ankara İl Başkanlığı'ndan milletvekili olmak için istifa etmesinin ardından başlayan belirsizlik devam ediyor

CHP'de milletvekilliği çıkmazı devam ediyor
CHP Ankara İl Başkanı Necati Yılmaz ve 3 yöneticinin milletvekili olabilmek için görevinden istifa etmesinin ardından İl yönetimine yeni bir ismin atanmamış olması parti içinde tartışmaları alevlendirdi. Önceki gün yapılan MYK toplantısı öncesi Ankara İl Başkan Yardımcısı Fahri Yıldırım, Ömer Arıduru, Elif Doğan, Kemal Günaltay ve Ufuk Kaplan Ankara'ya yeni bir il yönetimi atanması için istifa etti ama parti içindeki krizlerden dolayı 5 saat süren MYK'da Ankara İl Başkanlığı konusu gündeme gelmedi. Başkanlık için farklı isimler üzerinde tartışmalar yürütülüp bazı isimlere teklifler götürülürken CHP Ankara İl Başkanının kim olacağı henüz netlik kazanmadı.

PARA HARCAYABİLECEK BİR İSİM LAZIM

Ankara İl Başkanlığı için arayışa giren parti yönetimi ilk teklifi Hikmet Çetin'e götürürken Çetin'den ret cevabı aldı. İzmir İl Başkanlığına bir iş adamı atayan Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara İl Başkanlığı için de bir iş adamı aradığı kulislerde konuşulmaya başlandı. İl başkanlığı için parası, gücü ve çevresi olan, parti için, Ankara'da CHP için para haracayabilecek bir isim üzerinde arayışlara başlandı.

NECATİ YILMAZ'A YAZIK OLDU
Miletvekili olabilmek için Ankara İl Başkanlığı'ndan 10 yöneticiyle birlikte istifa eden Necati Yılmaz'ın parti yönetimi tarafından milletvekili aday adayı olarak gösterilmeyeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Bunu gören Yılmaz'ın tekrar Ankara İl Başkanlığı'nı istediği ama Genel Merkez'in buna soğuk baktığı konuşuluyor. Kılıçdaroğlu'nun, avukatı olan Necati Yılmaz yerine bir iş adamı arayışına girmesi Yılmaz'ın umutlarını iyice tüketiyor. CHP'liler milletvekili olabilmek için il başkanlığını bırakan Yılmaz için "Kendine yazık etti" yorumunda bulunuyor.
BİZE ULAŞIN