Ağır tonaja ağır ceza

Ağır tonaja ağır ceza

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri, ağır tonajlı hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini artırdı

Kentin çeşitli noktalarında yapılan uygulamalarda kontrol edilen beton mikserleri ve hafriyat kamyonlarına yaklaşık 1 milyon TL para cezası kesilirken 173 kamyona ise kaçak hafriyat dökmekten 200 bin TL para cezası kesildi. Başkent Ankara'nın dört bir yanında inşaat çalışmalar sürerken buralarda çalışan hafriyat kamyonları ve beton mikserlerine yönelik şikâyetlerde de artışlar yaşandı.

Yaptırım uygulanıyor

Vatandaşlardan gelen şikayetleri dikkate alan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler çeşitli noktalarda yaptıkları uygulamalarla yolların bozulmasına ve çevrenin kirlenmesine neden olan ağır tonajlı kamyonlara cezai yaptırımlar uyguluyor. 10 teker kamyonlara 26 ton, 12 teker kamyonlara ise 33,5 tona kadar yük taşıma izni bulunan kamyonlara yönelik artan denetimler sonucunda bin 86 kamyona yaklaşık 1,5 Milyon TL para cezası kesildi. Ayrıca vatandaşlardan gelen ihbarları değerlendiren Zabıta ekipleri kaçak olarak hafriyat dökümü yapan 173 araca toplam 200 bin TL para cezası kesti.

24 saat denetliyoruz
Fazla tonajlı kamyonların çevreye verdiği zararlar nedeniyle şikayet aldıklarını belirten Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Kemal Sonunur, "Yolları bozan ve çevreye kirlilik veren kamyonlar hakkında çok sayıda şikâyetler almaktayız. Bu nedenle kentin çeşitli noktalarında ekiplerimiz ile yaptığımız çalışmalarda fazla tonajlı olan araçlara cezai yaptırımlar yapıyoruz ve araçları otoparka çekiyoruz. Fazla tonajlı kamyonlara yönelik denetimler özellikle inşaat çalışmalarının yoğun olduğu bölgelerde 24 saat boyunca devam edecek" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN