Mogan ve Eymir'de göl suyu buz tuttu

Hava sıcaklığının eksi 20'leri bulduğu Ankara'da Mogan ve Eymir gölleri dondu

Mogan ve Eymir'de göl suyu buz tuttu
Başkent Ankara'yı etkisine alan soğuk hava nedeniyle Eymir ve Mogan gölleri buz kitlesine dönüştü. Geçtiğimiz cuma günü hava sıcaklığının eksi 20 derecelere düştüğü Ankara'da Mogan ve Eymir gölleri dondu. Hafta içi okullarda eğitime ara verilmesini fırsat bilen Başkentliler göllere akın ederek, karın altında yürüyüş yaptı.

BAŞKANDAN DAVET

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Mogan Gölü'nün uzun yıllar sonra ilk kez donduğunu belirterek, "Tüm Ankaralılar'ı bu güzel manzarayı görmeleri için ilçemize davet ediyorum" dedi. Duruay, vatandaşlara donmuş gölün üzerine çıkmamaları konusunda da uyarıda bulundu.

KARLA MÜCADELE SÜRÜYOR
Tüm Türkiye'yi etkisi altına alan yoğun kar yağışından Yenimahalleli vatandaşların minimum ölçüde etkilenmesi için bütün imkanlarını seferber eden Yenimahalle Belediyesi, karla mücadele ekipleriyle 7/24 mesai yapıyor. Belediye Başkanı Fethi Yaşar, karla mücadeleye ortak oldu ve kar küreği ile kaldırımları temizledi.

GECE TUZLAMA YAPILIYOR

Mamak Belediyesi de ilçe sınırları içerisinde vatandaşların zorlu kış şartlarında mağdur olmaması için gece gündüz çalışıyor. Ekipler gündüz karla gecede buzlanmayla mücadele ediyor. Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Şiddetli don kaynaklı kazaların yaşanmaması için tuzlama çalışmaları son derece önemli" diyerek yapılan çalışmaları anlattı.

YARIŞMA YAPILDI
Keçiören Belediyesi Çocuk Danışma Merkezi, "Kışa Merhaba Şenliği" düzenledi. İlkokul öğrencilerinden oluşan takımlar, en farklı kardan adamı yapmak için kıyasıya bir yarış içine girdi. Gazi Ahmet Muhtar Paşa İlkokulu öğrencilerinin katıldığı "En Farklı Kardan Adamı Yap, Kupayı Kap" adlı kardan adam yarışması ilginç görüntülere sahne oldu.

KUPA KAZANDILAR
Sınıflar halinde takımlara ayrılan minik eller, okullarının bahçelerinde en farklı kardan adamı yapabilmek için müzik eşliğinde canla başla çalıştı. Çocuklar yarışmada atkı, bere, havuç gibi bildik materyallerin dışında küpe, renkli ip, çiçek, gözlük, gıda boyası gibi farklı materyalleri de kullanınca ortaya son derece orijinal kardan adamlar çıktı. Kupayı en farklı kardan adamı yapmayı başaran 3-E sınıfı takımı kazandı.
BİZE ULAŞIN