Ali ERDOĞAN: Saray'daki entrikalar

  • Ankara Başkent
  • Pazartesi 13.01.2015
BUGÜN Ankaragücü kongresiyle ilgili yazı yazacaktım. Ankaragücü'nün bir siyasi parti değil spor kulübü olduğunu dile getirecektim. Ancak saraydaki entrikalar nedeniyle gelecek haftaya bırakıp Osmanlıspor ile ilgili yazı yazmak zorunda kaldım.
SABAH Ankara ilk yayın hayatına başladığı günden bugüne kadar sporda hep taraf olmuştur… Başkent takımlarının haklarını savunmuştur.
Savunmaya da devam edecektir.
Ancak bazı yanlışlıkları da görmezden gelemeyiz… Gençlerbirliği'nde, Ankaragücü'nde ve diğer kulüplerdeki yanlışları ve doğruları hep dile getirdik…
Bu nedenle 11 Ocak Pazar günü "Yeniçeriler İsyan Etti" başlıklı haberimiz Osmanlıspor'a zarar vermek değil, gerçekleri ortaya çıkarmak içindir… Biz kimseyi hedef almayız… Geçen sezonda takım bir ara 10 puan liderlik koltuğuna oturdu. Hatta 30. haftaya kadar liderliğini sürdürdü… İşte o dönemde kendilerine sonsuz güvendiğim kişiler, "Ankaraspor Süper Lig'e çıkamayacak" demişti… Bugün gün yüzüne çıkan olayları anlatmıştı… Biz o dönemi Ankaraspor'a zarar vermemek için yazmamıştık… Gördük ki Ankaraspor play-off'a kaldı ve Süper Lig'e çıkamadı… Bu sezon da iyi bir başlangıç yaptı… Puan farkını 8'e bile çıkardı… Şimdi ikinci sırada… Acaba geçen sezon olduğu gibi Yeniçeri ağası "Biz lige çıktığımız takdirde, hiçbirimiz kalamayız" açıklaması da yine iddialar arasında… Düşündüm ve geçen sezon anlatılanlarla bu sezon anlatılanlar arasında hiçbir fark yok… Osman Özköylü gitti, Yılmaz Vural geldi… Bazı şeyler değişir diye düşündük… Yılmaz Vural 17 gün dayanabildi… Yine aynı kaynaklar futbolcuların isyanı nedeniyle Vural'ın gittiğini belirttiler… SABAH Ankara olarak, "Yeniçerilerin isyanı" diye verdik… Yılmaz Vural istifa gerekçesini açıklarken, "Takım içindeki huzursuzluğun çözülmesi zor olduğu için bu kararı aldım.
Kimseye kırgınlığım yok"
sözlerinin altının çizilmesi gerekir… Demek ki Osmanlı Sarayı'nda bir huzursuzluk var… Hatta daha da öte Osman Özköylü'nün getirdiği futbolcular ile diğer futbolcular arasında gruplaşma olduğu iddiaları da yaygın… Osmanlıspor çoğu Süper Lig takımlarından daha ekonomik olarak güçlü… Tesisler 5 yıldızlı… Böyle bir saraydan futbolcular gitmek istemez… Düşünün hangi futbolcu Süper Lig'de oynar….
Taliplileri var mı? Vural'a karşı yapılanlar sadece ortaya çıkan bir gerçek… Bugün Ünal Turakoğlu'nun yine haberciliğini konuşturup, Osmanlıspor'daki olayları içeren haberi yine çok ses getirecektir… Bunları haberi okuduğunuzda göreceksiniz.
Sarayda ne entrikalar dönmüş… Bu olaylar nedense Sayın Melih Gökçek ve Ahmet Gökçek'e anlatılmamıştır… Garip değil mi bunların anlatılmaması… Olayların nedenleri anlatılsa, büyük olasılıkla aynı hatalar yine tekrarlanmayacak… Geçen sezonki hatalara düşmemek için çözüm üretmenin yolları aranacaktır…
SABAH Ankara Osmanlıspor'un başarılı olması için saklananları gün yüzüne çıkarmıştır… Bizim kişisel kimse ile hesaplaşmamız yok… Yaşananlar ortada… Sarayda yeniçerilerin entrikaları devam ettiği sürece biz yazmaya devam edeceğiz… Bu entrikaların son bulması için sayın Melih Gökçek ve Ahmet Gökçek, zaman ayırıp ikinci yarı başlamadan harekete geçmeli...
Yoksa bu entrikalar Süper Lig'de görmek istediğimiz Osmanlıspor'a büyük zarar verecek…

Amacımız Osmanlıspor'a zarar vermek değil gerçekleri gün yüzüne çıkarmak.

BİZE ULAŞIN