Elmadağ Kayak Merkezi doldu

Ankara merkeze 22 kilometre mesafedeki Elmadağ Kayak Merkezi, 3 yıldır yağmayan kara hasret kalan Başkentliler'le dolup taştı

Elmadağ Kayak Merkezi doldu
Elmadağ Kayak Merkezi, Başkentliler'in akınına uğradı. Bu yıl kayakçılarla kızakçılara ayrılan bölgelerde kara hasret kalan binlerce Ankaralı, hafta sonu kayak merkezi Elmadağ'a akın etti. Elmadağ'da stres atan vatandaşlardan bazıları karlar üzerinde kayarak karın tadını çıkartırken, bazıları ise kar üzerinde mangal keyfi yaşadılar. Profesyonel kayakçılar, bölgeye yağan 40 santim kar kalınlığının kayak yapmak için yeterli olduğunu ifade ettiler. Elmadağ Kayak Merkezi'nin bu yıl kızakçılarla kayakçıların rahat kayması için iki bölgeye ayrılarak, yaşanabilecek olası kazaların önüne geçmesinin planlandığı belirtildi. Ancak her kayak merkezinde kar ezme makinesi olmasına rağmen Elmadağ'da bu işlemin yapılmıyor olmasının büyük bir eksiklik olduğu öne sürüldü. Kar ezme işlemi yapılması halinde yağan karın merkezde uzun süre kalacağı ifade edildi.

Kuğuların buzla dansı
Aynı zamanda Ankara'nın simgesi durumundaki Kuğulu Park da soğuk hava nedeniyle buz tuttu. Parkta yaşayan 24 kuş türünün yaşam alanı daraldı. Park görevlileri, buzları kırarak kuğuların, kazların ve ördeklerin yaşam kaynağı olan su ile buluşmalarını sağlamaya çalıştı. Özellikle hafta sonu parkı gezen bazı vatandaşlar, doyumsuz kar manzarasını fotoğraflarken, bazıları ise hayvanlar aç kalmasın diye yem vermeye çalıştı.
BİZE ULAŞIN