Emniyet Müdürlüğü'nden evsizlere kıyafet desteği

Ankara Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, sokakta yaşayan kimsesiz vatandaşlara yönelik kıyafet yardımı kampanyası başlattı

Emniyet Müdürlüğü'nden evsizlere kıyafet desteği
Vatandaşın huzur ve güvenini sağlayan polis, evsizlerin imdadına yetişti. Ankara Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı, sokakta kalan ve ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşları, Altındağ'daki bir otelde misafir ediyor. Otelde, bazıları soğuktan donmak üzereyken polis tarafından bulunan ve yaşları 40 ile 70 arasında değişen 170 kişi bulunuyor.

BU PROJE İLK ADIM

Ankara polisi de Emniyet Müdürü Kadri Kartal'ın talimatıyla sokakta kalan vatandaşlara destek olmak amacıyla kıyafet kapmayası başlattı. "Biz de destek olalım" adıyla yürütülen kampanya kapsamında, vatandaşlardan toplanan kışlık kıyafetler, ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. Ankara Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü yetkilileri, kıyafet yardımının ilk adım olduğunu, ihtiyaç sahibi vatandaşlar yararına yapılacak çalışmaların sürdürüleceğini bildirdi.

ARACILIK EDİYORUZ
Emniyet yetkilileri, "Bu soğuk günlerde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek vermek istiyoruz. Yardımsever vatandaşlardan temin ettiğimiz palto, mont, kazak, gömlek, pantolon ayakkabı, eşofman takımları gibi kışlık kıyafetlerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına aracılık ediyoruz. Kıyafet kampanyası ilk adım. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız yararına yapılacak faaliyet ve çalışmalarımız artarak devam edecek" açıklamasını yaptı.
BİZE ULAŞIN