Patron kayboldu işçiler mağdur

Patron kayboldu işçiler mağdur
Bollini Tekstil Fabrikası çalışanları, 3 aydır maaş alamadıkları iddiasıyla eylem yaptı. Firma sahibi Yasin H. ise işçilerine hiçbir açıklama yapmadan makineleri alıp firmasının kapısına kilit vurarak kayboldu. Yaklaşık 160 işçi ise kışın ortasında mağdur oldu.

"MAĞDUR OLDUK"
Öğle saatlerinde toplanarak yıllarca çalıştıkları fabrika önüne yürüyen aralarında 65 Suriyeli çalışanın da bulunduğu işçiler, basın açıklaması yaptı. Beşer Yanık, kış ortasında mağdur olduklarını belirterek, "Ben Suriyeliyim ve 65 Suriyeli arkadaşımızla burada çalışıyorduk. 100 civarında da Türk arkadaşımız var. Hepimizin ailesi, çocukları var. Her birimiz kirada oturuyoruz. Bu soğuk kışta nasıl iş buluruz. Lütfen bize el uzatılsın" diye konuştu.

HAKKIMIZI İSTİYORUZ
Tüm yetkilileri aradıklarını, kimseden cevap alamadıklarını belirten Ramazan K. ise "Çabalarımızdan hiçbir sonuç elde edemedik. Lütfen bu kadar insanın kirası var, okuyan çocuğu var, erzakı var. Bu insanlar sadece el emeğiyle çalışıyor. Savunduğumuz şey sadece maaşlarımız. 3 aydan beri maaşlarımızı alamıyoruz. İşverenimiz kaçmış gitmiş makineleri de boşaltmış. Biz maaşlarımızı almak istiyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN