Taksicinin can güvenliği kabinlerle sağlanacak

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, artan taksici gasp ve cinayetlerinin önüne geçilmesi için koruma kabinli taksi önerisinde bulundu

Taksicinin can güvenliği kabinlerle sağlanacak
Türkiye Şoförler Odası Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, yetkililerin taksilerin koruma kabinli taksilerle değiştirilmesini içeren projelerine kulak verilmesini isteyerek, "Projeye göre taksisini değiştirecek olan esnafımızdan bir defaya mahsus olmak üzere KDV ve ÖTV alınmayacak. 10 yıl içinde saldırıya uğrayan 110 taksi şoförümüz işinin başında şehit edildi. Yıllardır üzerinde ısrarla durduğumuz koruma kabinli taksi projemizin yetkililerimiz tarafından değerlendirilmesini ısrarla beklemekteyiz" dedi.

YILLAR ÖNCE GÜNDEME GELDİ

Apaydın, son günlerde artan taksici gasp ve cinayetlerinin önüne geçilmesi gerektiğini belirtti. Panik butonu olan, GPRS sistemli taksilerin hayata geçirilmesine son derece olumlu baktıklarını ancak taksicilerin can güvenliğini sağlamakta yetersiz kaldığını belirten Apaydın, taksici esnafının can güvenliğinin sağlaması için yıllar önce kabinli taksi projesini gündeme getirdiklerini ifade etti.

PROJE HAYATA GEÇİRİLMELİ

Yetkililerin taksilerin koruma kabinli taksilerle değiştirilmesini içeren projelerine kulak verilmesini isteyen Fevzi Apaydın, "Projeye göre taksisini değiştirecek olan esnafımızdan bir defaya mahsus olmak üzere KDV ve ÖTV alınmayacaktır. 10 yıl içinde saldırıya uğrayan 110 taksi şoförümüz işinin başında şehit edilmiştir. Yıllardır üzerinde durduğumuz koruma kabinli taksi projemizin yetkililerimiz tarafından değerlendirilmesini ısrarla beklemekteyiz" dedi.
BİZE ULAŞIN