Altındağ'da 5 yeni parkın temeli törenle atılacak

Bugüne kadar 30 büyük parkı hizmete açan Altındağ Belediyesi, 5 yeni parkın temelini cumartesi günü düzenlenecek törenle atacak

Altındağ'da 5 yeni parkın temeli törenle atılacak
Altındağ'da yapımına başlanacak 5 yeni parkın temeli cumartesi günü düzenlenecek törenle atılacak. Parkların kısa sürede tamamlanarak Altındağlılar'ın hizmetine açılacağını söyleyen Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, herkesi açılışa davet ederek "Gelin yeni parklarımızın sevincine ortak olun" dedi. Yeni parklardan biri Çamlık Mahallesi 1851'inci sokağa yapılacak. Eskisinin yerine yapılacak park, yeşil alanı, çocuk oyun alanı, fitness alanı, koşu yolu ve gül bahçesi ile mahalle sakinlerinin gönlünü ferahlatacak. Alemdağ Mahallesi'ndeki park ise yüksek gerilim hattı olarak bilinen bölgede yükselecek.

Tamamen değişecek

Gülpınar Mahallesi'ne yapılacak yeni park da mahalledeki önemli bir boşluğu dolduracak. Altındağ'ın hızla gelişen ve değişen mahallesinin değişen yüzüne ayak uyduracak park hem çocuklar hem büyükler için tasarlandı. Modern konutları, çok yakın zamanda hizmete sunulan yüzme havuzları ve spor tesisleri ile Altındağ'ın en çok değer kazanan mahalleri arasında bulunan Ali Ersoy ve Yıldıztepe Mahallesi'nin birleştiği alana yapılan park da ilgi görecek.
BİZE ULAŞIN