Ankaragücü'nü batırdı!

Bugün elimi uzatsam hemen verirler. Nesini uzatacağım. Batırmışlar kulübü. Seyirciden ne diye medet umacaksın. Para alırlarsa tamam, yok almazlarsa yönetim düşman...

Ankaragücü'nü batırdı!
Beyaz TV'de Erkan Tan'ın konuğu olan Melih Gökçek, Ankaragücü ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Programın son bölümünde gelen sorular üzerine açıklama yapan Gökçek, "Gelin kurtarın diyorlar, siz bulun kurtaracak adamları" diye konuştu. İşte Gökçek'in TV'de yaptığı açıklamalar:

BİZDEN ZORLA ALDILAR
Ankaragücü'nün bu hale gelmesinin iki sorumlusu vardır. Birincisi "gecekondu" diye tabir edilen taraftar grubu, ikincisi de eski başkan Cemal Aydın. Benim oğlumun başkanlık yaptığı dönemde Ankara'da ne kadar arkadaşımız varsa rica ettik, "Gelin bu kulübe girin, elinizi taşın altına koyun. Para yardımı yapın şampiyon takım yapalım" diye. Geldiler, koydular, yaptılar. Son sene biz ayrılmadan hemen önce 6 takımlı turnuva yapıldı, burada lider bitirdik. O sene de Fenerbahçe ve Galatasaray'ın şike iddiaları nedeniyle en sıkıntılı olduğu yıldı. O takım devam etse ligi hallaç pamuğu gibi atar, 1-2-3 sırasından birisine otururdu. Oturamadı. Niye? Bizi mahkemeye verdiler. Bizim bütün üyelikleri iptal ettiler. Biz de hiçbir yetki kalmadı. O zaman ben ne yapsam suç olacaktı. Mecburen buyurun alın yönetimi dedik.

TAKIM ADIM ADIM GERİYE GİTTİ
Birisi çıksın desinki "Melih Gökçek bıraktı, gitti" Hayır zorla bıraktırdılar. Cemal Aydın'a dedik. "Ya al, ya ver biz idare' edelim. "Ben yardımcı olurum ama yönetimden şunlar, şunlar gidecek" dedi. Cemal Aydın'ın elinde bir yönetim olacak. Almadı da vermedi de. Takım adım adım geriye gitti, bütün futbolcularını sattı. Amatöre kadar düştü. Ben bırakmadım, bıraktırıldım. Elimden zorla aldılar. "Melih Gökçek bu hale getirdi, şu kadar borç yaptı" dediler. Biz bıraktırıld��ğımızda transfermarket'ta takımın değeri 34 milyon Avro'ydu. Yani 100 trilyon lira ile kulübü bıraktık. 2 trilyona başka yere sattılar oyuncuları.

PARA OLMAZSA GİDER
Futbolcu sezon başında satın alınmış, peşinatı verilmiş. Parasını vermezsen serbest kalıyor. Adam ihtar çeker, 15 gün içinde serbest kalır. Adamların bir kısmı bedavaya gitti. Trabzon acıdı, Bursaspor acıdı 400 bin verdi. Vermeyebilirdi.

KABAHAT BENDE BIRAKTIK ANKARASPOR'U ANKARAGÜCÜ'NE GELDİK...
Arkadaşlar vergi borcu için daha yeni müracat ettiler. Giden yönetimdeki arkadaşlar üstlendi. 20 milyon TL için eski yönetimdeki müteahhit arkadaşlar yapılandırdı. Onu da sırtlarından aldılar. Daha ne yapsınlar. Diyorlar ki, gelin kurtarın. Bulun kurtaracak adamı. Bir tek Aylin var ortada. 1 tane kombine bilet parası ile büyük katkı bulundu ya 100 lira verdi. Açık söylüyorum kulüp zaten yok ki nesi kucağımda kalsın. Bugün elimi uzatsam hemen verirler. Nesini uzatacağım. Batırmışlar kulübü. Daha bir yığın borç var. Bu af dönemi bitsin Cemal Aydın'ın borçları ortaya çıkacak. Kendi kendilerini perişan ettiler. Kabahat bende. Güzelim Ankaraspor'u bıraktık Ankaragücü'ne geçtik. Niye? "Ankara'nın yüzyıllık takımı, buna sahip çıkacaz, şampiyon yapacaz" diye. Otur oturduğun yerde. Git Ankaraspor'a ne yaparlarsa yapsınlar.

TAVIRLARINA GÖRE PARAYI VERECEĞİM
Dışarıdan gelenlere nacizane fikir verdim, "Şöyle yaparsanız belki düze çıkarsınız" diye. Benim onlara bir sözüm var. Büyükşehir Belediye Meclisi'nden de karar çıkardık. 2 milyon TL aktarabiliyorum. Dolayısıyla tesislerini güzelleştirme şansları var. Onu 5-5 her ay vereceğim. Tavırlarına bakarak tabi. Kurtaracaklar kendilerini. Aylin hanım yönetime talipmiş. Bulsana 1'er milyon 5 kişiden. Ne pozlar veriyor. Üzerine şortlar, formalar giyiyor, Ankaragücü'nün kahramanı. Baksanız hayatında ya 1 kere ya 2 kere maça gitmiştir. Onlar da arkasına düşüyor tin tin. Hayret edersin. CHP şimdi koz olarak, birşeyler yapıp Ankaragücünü alıp, sırf bana karşı kışkırtmak için tezgah içine girdi. Bu da onları son şeyleri...

SEYİRCİYE AĞIR SUÇLAMA: PARA ALINCA TAMAM PARA VERMEYİNCE YÖNETİM DÜŞMAN!
Geçenlerde itiraflar çıktı TV'lerde. Fenerbahçe-Ankaragücü maç yapıyor. 4-2 galibiz. Seyirci bizim aleyhimizde bağırıyor. Meğerse diğerleriyle işbirliği yapmışlar. Para aldıklarına ilişkin laflar ortaya çıktı. Birbirlerini ihbar ediyorlar. Böyle bir seyirciden ne medet umacaksın. Yönetimden para alırlarsa tamam yönetim para vermezse hepsi yönetime düşman... Yazık oldu.

YOK PAHASINA SATTILAR!

Gelen yönetim aldığımız, peşinatları verilecek topçuların peşinatlarını ödemeyediler, serbest kaldılar. Yok parasına onları verdiler. 2 milyon 650 bin Avroya bonservisi alınan oyuncuyu 400 bin Avroya Bursa'ya sattılar. Böyle böyle helak oldu. Sonra bizi suçluyorlar. Mantığı yok.

BİZE ULAŞIN