Camide kalorifer kazanı faciası

Camide kalorifer kazanı faciası

Elmadağ'daki bir camide yatsı namazı sırasında kalorifer kazanında patlama yaşandı. Patlamada 1 kişi öldü

Elmadağ'ın İsmetpaşa Mahallesi'ndeki Esentepe Camisi'nde yatsı namazı sırasında cami içerisindeki kullanılmayan kalorifer kazanı patladı. Yaklaşık 60 kişinin namaz kıldığı sırada yaşanan patlamada Makine Kimya Endüstri'den emekli 71 yaşındaki Mustafa Sarıkan ağır yaralı olarak kaldırıldığı Elmadağ Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Başına aldığı darbe ile kanlar içerisinde kalan yaşlı adamın olay sırasında kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdiği ortaya çıktı.

3 KİŞİ YARALANDI

Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan ve ağır yaralı olan Abdullah Tokdemir'in de tedavisi sürüyor. Camideki kazanın patlaması sonucu 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı. Patlamanın etkisiyle çevreye fırlayan beton ve tahta parçaları Mustafa Sarıkan (71), Hilmi Akbıyık (69), Ekrem Korç (52) ile Abdullah Tokdemir'e (60) isabet etti.

BİLANÇO DAHA AĞIR OLABİLİRDİ
Ankara Adli Tıp Kurumu'nda gerçekleştirilen otopsinin ardından Mustafa Sarıkan'ın cenazesi ailesine teslim edildi. 5 çocuk babası Sarıkan'ın cenazesi hayatını kaybettiği Esentepe Camii'nde Elmadağ Müftüsü Metin Arcaklıoğlu tarafından kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Cenazede Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ve ilçe kaymakamı Resul Kır da hazır bulundu. Esentepe Camii Derneği Başkanı Nazmi Özel, "Patlama olduğu sırada camide yaklaşık 60 kişi vardı. Patlamayı duyunca doğalgazı kapattım. Tekrar aşağı indiğimde ortalık toz içerisindeydi. Yaralılara müdahale ettik. Eğer olay cuma namazında yaşansaydı bilanço daha ağır olabilirdi" dedi.
BİZE ULAŞIN