Sabıkalı hırsız için 'çekici' operasyonu

Başkent'te kısa süre önce vinç kiralayarak bir iş yerine ait olan konteynırları çalan ve 50'ye yakın sabıkası olan hırsıza, polis ekipleri 'çekici' operasyonu düzenledi

Sabıkalı hırsız için 'çekici' operasyonu
Keçiören'de gerçekleşen eşine nadir rastlanan hırsızlık olayı Keçiören İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün detaylı çalışması sonucu aydınlandı. 30 Ağustos ve 11 Eylül 2014'te, İrfan Baştuğ Caddesi'nde bulunan bir iş yerine ait konteynırların kendine ait olduğunu söyleyen hırsız, vinç kiralayarak konteynırları çaldı.

275 MOBESE GÖRÜNTÜSÜ İZLENDİ
İş yeri sahibinin sabah iş yerine ait konteynırların çalındığını fark etmesi üzerine olayı Keçiören İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bildirdi. Polis tarafından olay yerinde yapılan incelemeler neticesinde 275 MOBESE görüntüsü izlendi. Hırsızın olay yerine geldiği araç ve vinç plakası tespit edildi. Aracın kiralık çıkması ile hırsız yakayı ele verdi. Vinç ve oto kiralama şirketlerinin verdiği bilgilerle kimliği belirlenen zanlının 40 yaşındaki İsmail A.K. olduğu ortaya çıktı. 50'ye yakın sabıkası bulunan polis hırsızın peşine düştü.

BASKIN DÜZENLENDİ
Kendisine ait araçla kaza yapan hırsız aracını Ulus'ta bir otoparka çekti. Aracın çekici ile alınacağını öğrenen polis, aracın alınacağı buluşma noktasına çekici sürücüsü ve görevlisi kılığında giderek zanlıyı kıskıvrak yakaladı. Keçiören İlçe Emniyet Müdürlüğü, önce hırsız zanlının kimliğinin belirlenmesinin ardından polis ekipleri tarafından yapılan operasyonla şahsın gözaltına alındığını bildirdi.
BİZE ULAŞIN