İşbilmez müteahhidin hatası caddeyi yok etti

Mamak'ta bir gecekondunun hafriyat çalışmaları sırasında meydana gelen göçük caddeyi yuttu. Mahalle sakinleri ise müteahhidi suçladı

İşbilmez müteahhidin hatası caddeyi yok etti
Mamak Durali Alıç Mahallesi 937. Cadde üzerinde daha önce yıkımı gerçekleştirilen gecekondunun hafriyat kaldırma çalışmaları sırasında göçük meydana geldi. Çalışmalar devam ederken meydana gelen toprak kayması yüzünden koca cadde yok oldu. Çevre binalarda çatlaklar meydana geldi. Su ve kanalizasyon hizmeti alamayan mahalle sakinleri korkudan sabaha kadar uyumadı. Yaşanan olaylara tepki gösteren vatandaşlar, kontrolsüz bir şekilde çalışan müteahhitlik firmasını suçladı.

KORKUDAN UYUYAMADILAR

Hafriyat çalışmaları sırasında günler öncesinden cadde üzerinde çatlaklar meydana geldiğini söyleyen bölge sakinleri, "Tüm uyarılarımıza rağmen müteahhit çalışmalarına ara vermeden devam etti. Sonunda cadde yıkıldı. Kayan toprak yüzünden evlerde çatlaklar oluştu. Korkudan sabaha kadar gözümüze uyku girmedi. Göçük yüzünden sular kesildi. Kanalizasyon devre dışı kaldı. Böyle kaymaya devam ederse doğalgaz da etkilenecek. İş bilmez, beceriksiz bir inşaat firması ve denetçisi yüzünden kâbus yaşadık" dedi.


BİZE ULAŞIN