Kazak-Türk dostluğu konserle pekiştirildi

TÜRKSOY'un Başkent'te gerçekleştirdiği "Kazakistan ve Türkiye Dostluğu" konseri, iki ülke arasındaki ilişkileri daha da pekiştirdi

Kazak-Türk dostluğu konserle pekiştirildi
Türk dünyası çağdaş klasik müzik şaheserlerini dünyanın farklı noktalarında dinleyicilerle buluşturan Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY), Karagandı Tattimbet Akademik Halk Çalgıları Orkestrası'nı "Kazakistan ve Türkiye Dostluğu Konserleri" kapsamında Başkentli sanatseverlerle buluşturdu. Konserde "Kazak bülbülü" lakaplı Bibigül Tölenova da baş solist olarak yer aldı.

SEYİRCİDEN BÜYÜK ALKIŞ

Yüzyılın en ünlü Türk bestecilerinin eserlerinin yanı sıra sahne şovları ve yöresel ezgilerin yer aldığı konserde orkestrayı Kazak şef Ruslan Baymurzin yönetirken, Devlet Opera ve Balesi'nin güçlü sesi Ferya Başel Tüzün'ün de sahne aldı. Akku Dans Topluluğu ve Şındavul Ritim Grubu'nun sahne şovlarıyla renk kattığı konser programı seyirciden büyük alkış aldı. Keçiören Yunus Emre Kültür Merkezi'ndeki konserde Kazakistan'dan Talgat Idrisov, Erjigit Ospanhanov, Sercan Musayın, Nurbol Temirgaliyev, Kamşat Nasırova, Madina Janabayeva, Erbol Alşınbayev, Kuat Duysenov ve Gulmira Jukupbayeva adlı sanatçılar yer aldı.
BİZE ULAŞIN