Müşteri kapma yarışı faciaya dönüşüyordu

Halk otobüslerinin çarpıştığı kazanın, şoförlerin yolcu kapma yarışı nedeniyle yaşandığı iddia edildi

Müşteri kapma yarışı faciaya dönüşüyordu
Eskişehir Yolu'nda saat 22.00 sıralarında meydana gelen kazada Sincan'dan Kızılay'a yolcu taşıyan E.Y yönetimindeki özel halk otobüsü ile bir başka özel halk otobüsü çarpıştı. Kazada, 3 yolcu yaralandı. Bazı yolcular ise kazayı hafif sıyrıklarla atlattı. Yolcular, kazanın ardından yol kenarına geçerek cep telefonlarının ışıklarıyla üzerlerine batan cam parçalarını kontrol etti.

GAZETECİLERİ ENGELLEDİLER

Yol ortasında bulunan otobüslerden dolayı trafikte aksamalar yaşandı. İhbar üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar, ambulanslarla çevredeki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Otobüs sürücüleri, kazayı görüntüleyen gazetecilere engel olmak istedi. Yolcular ise aşırı hızlı gittiğini iddia ettikleri otobüs şoförlerine tepki gösterdi. Yolculardan Tayyar Arı, "2 buçuk lira için yarış yapıyorlar kardeşim. Bir dur desinler buna artık, yazık değil mi bize dedi.

'YETKİLİLER ARTIK ÖNLEM ALSIN'
Tayyar Arı isimli yolcu, otobüs şoförlerinin 2 buçuk Lira için yarış yaptıklarını iddia ederek, "Ben bu adamları her zaman uyarıyorum. Artık yetkililerin duymasını istiyorum. Ben asgari ücretle çalışan bir adamım. Biz canımızı 2 buçuk Lira'nın ucunda taşıyoruz. Bunu görsünler, duysunlar artık yeter. Yarış yapıyorlar kardeşim, 2 buçuk lira için. Buna bir çare, yetkililer bunların önüne geçsin. Bir dur desinler buna artık, yazık değil mi bize?" diye tepki gösterdi. Polis ekipleri, kazanın meydana geldiği yerde başka kazaların yaşanmaması için güvenlik önlemleri aldı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.
BİZE ULAŞIN