Amok Koşucusu'ndan 'Bir Cenaze' kıssası

İlk kısa filmi Amok Koşucusu'yla dikkat çeken Erdi Mamikoğlu, "Bir Cenaze" ile yeniden sinemaseverlerle buluşmak için gün sayıyor

Amok Koşucusu'ndan 'Bir Cenaze' kıssası
Savaş sahneleri, kalabalık kadrosu ve efektleri ile ciddi bir prodüksiyon lezzeti sunan Amok Koşucusu adlı kısa filmiyle sinema dünyasına başarılı bir giriş yapan Başkentli yönetmen Baki Erdi Mamikoğlu, ikinci kısası "Bir Cenaze" ile tekrar kısa film takipçilerine merhaba demeye hazırlanıyor.

BU KEZ AİLEYİ ELE ALIYOR

Yönetmen, bu kez bir aileyi ele alıyor. Ailenin basit gibi görünen bir derdi var. Onlar yıkılmak istenen bir evde yaşıyorlar. Asya, küçük oğlunun ölümünden sonra yaşadıkları evin yıkılmasını ve yenisinin yapılmasını istiyor. Eşi Ahmet'in yaşananlar karşısındaki kayıtsızlığı ve küçük kızına yüklediği ağır sorumluluk onları iletişimsizliğe sürüklüyor. Mamikoğlu, kısa filmine uzun bir hayatı sığdırıyor.

USTA OYUNCULAR BİR ARADA
Bir Cenaze'de Asya'yı Serap Uluyol Karanfilci, Ahmet karakterini ise Karadayı'daki rolüyle ekranlardaki varlığını sürdüren Fatih Al canlandırıyor. Filmde ağırlığı her an hissedilecek dede karakterinde de Türk Tiyatrosu'nun efsane ismi Yücel Erten var. Evin kızları rollerinde ise geleceğin yıldız adaylarından İlayda Çevik ve Dilay Demircan rol alıyor.
BİZE ULAŞIN