Evini su basan genç 20 gün çatıda yaşadı

Evini su bastığı için 20 gün çatıda yaşayan Necmettin Açıkgözoğlu, "Doğalgaz istasyonuna gelen su evime kadar ulaştı" diye konuştu

Evini su basan genç 20 gün çatıda yaşadı
Yenimahalle Serpme Evler Sokak'ta 171/6 numaralı evde iki yıldır kiracı olarak yaşayan Necmettin Açıkgözoğlu, evini suların bastığını belirterek, 20 gün çatıda yaşamak zorunda kaldığını iddia etti. Evlerinin yakınındaki doğalgaz istasyonunu sürekli su bastığını, bu yüzden bir çukur açıldığını belirten Açıkgözoğlu, "Açtıkları kanalı bizim oraya bağladılar. Oranın bütün evimin de olduğu bölgeye kadar geldi. 2 senedir kiracı olarak oturuyorum. Kendime başka ev aramaya gittiğimde 700-800 TL kira istediler. Benim durumum yok" dedi.

"BURADA ÖLELİM Mİ?"
Açıkgözoğlu, kendilerini kimsenin muhatap olarak almadığını öne sürerek, "Bizim orada oturduğumuzu bilerek yaptılar. Eşyalarım hep içeride kaldı. 20 gün burada yaşadım, çatıda kalıyordum. Şuradaki tahta merdiveni kullanarak girip çıkıyordum. Biz burada ölelim mi yani?" dedi. 171/4 numaralı evde 22 senedir yaşadıklarını belirten Hacı Yıldız ise "Doğalgaz şirketinden arkadaşlar buraya gelip kazı yaparlarken burada oturduğumuzu söyledim. 'Biz suyu kanala vereceğiz' dediler ama vermediler. Şu anda evlerimizin olduğu yerde 2 metre su var. Bize suyu buraya vereceklerini söylemediler" diye konuştu.

DEREDEN EVLERE ULAŞIYOR

Evleriyle doğalgaz istasyonunun arasından geçen asfaltı kazarak kanalı döşediklerini ileri süren Hacı Yıldız, "Biz burada oturuyoruz su vermeyin dediğimde 'Öyle bir şey yok' dediler. Yukarıdan tarif ettiğim şekilde su kanalı buraya geliyor. Buradaki kanaldan gelen su da bizim evlerimizi basıyor. Bu olay 1.5 ay içinde oldu. Eskiden su doğalgaz istasyonunun basıyordu. Onlar kendilerini kurtarmak için suyu dereye verdiler. Dereye verince de sular bizim evleri bastı" dedi.
BİZE ULAŞIN