Paralel yapıdan festivale darbe

Paralel yapıdan festivale darbe

Bu yıl 4'üncüsü düzenlenecek Shopping Fest'e engel olmak isteyen ATO'daki Paralel Yapı mensupları Ankara'nın tanıtımına bu yolla darbe vurmak istiyor

Ankara'nın uluslararası platformda tanıtımı için büyük rol oynayan Shopping Fest, Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) paralelcilerin hedefi oldu. Bu yıl 4'üncüsü düzenlenecek festivalin kurum içindeki paralelciler tarafından çeşitli bahanelerle engellenmek istendiğini vurgulayan ATO Meclis Üyesi Atillahan Kurt, "Bunu yaparak aslında hem Ankara esnafına darbe vuruyorlar hem de Türkiye bir adım ileri gitmesin diye uğraşıyorlar" dedi. ATO'daki liyakatsiz tavrın başından beri devam ettiğini dile getiren Kurt, "Bunun sebebi ATO'da gruplaşmaların olması. Bu gruplaşmaların temelinde Türkiye'yi tehdit eden Paralel Yapı'nın mensupları bulunuyor. Paralel Yapı, ATO'da şu anda kemik kadro olarak 25-30 meclis üyeliğine sahip. Bunlar teşkilatlanmayı çok iyi bildikleri için kendi az sayılarını çok gösteriyorlar" dedi.

SALDIRIYORLAR
Meclis üyelerinin kendi zihniyetlerine ve Ticaret Odası'ndaki beklentilerine göre hemfikir olduklarını anlatan Kurt, "Paralelciler ATO'daki 3-4 gruptan en güçlü olan ikisine saldırıyor. Dertleri, kendilerini güçlü göstererek yanlarına iki güçlü grubu alıp küçük bir farkla yönetim kurulunu ele geçirmek. Bunu Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ismini kullanarak yaptılar" dedi.

"3 BİN AVRO'YA ELEŞTİRİ DİNLEDİK"
17 ve 25 Aralık operasyonları ortaya çıkınca olayların netlik kazandığını dile getiren Atillahan Kurt, "Gördük ki bu Paralel Yapı mensupları zaten Salih Bezci ve yönetimdeki diğer kişilere nüfuz etmiş. Hatta belki de bu insanların özel servetlerinden para bile alıyorlar. Biliyorsunuz ki bunlar, bağış ve yardım adı altında ciddi çalışmalar yapıyorlar. Seçim sonrasında Şangay'daki kendi fuarlarına 3 biner Avro karşılığında mecburi katılım gerçekleştirmiştik. Türkiye hükümetine yapılan eleştirileri bize zorla dinlettiler" dedi. Uzun süre ATO'daki faaliyetine devam eden Paralel Yapı'nın geçen yıl yapılan mahalli idareler seçiminde AK Parti'nin aleyhine çalışarak CHP'li Mansur Yavaş'ı desteklediğini anımsatan, "ATO'daki MHP ve CHP ittifakını sağlayarak Mansur Yavaş'ı buraya davet ettiler. ATO unvanıyla Yavaş'ın yanında olduklarını ilan ettiler" dedi.

"ARTIK SİZİNLE OYNAMIYORUZ"
ATO'daki Paralel Yapı'nın yerel seçimin ardından gelen cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de halkın iradesiyle hüsrana uğradığını belirten Atillahan Kurt, "ATO yönetimindeki Paralel Yapı, gerçekleri fark edince şapkasını önüne koyarak bir karar verdi. Yönetimde yer alan 2-3 kişi hariç hepsi 'Biz artık sizinle oynamıyoruz' diyerek kendilerini Paralel Yapı'dan uzaklaştırdı. Şu anda ise yönetimde alınacak kararlarda birbirlerine muhalefet şerhleri düşüyorlar. Bunun en belirgin örneği ise bu yıl düzenlenmesi planlanan Shopping Fest için gerçekleşti" dedi.

"HAYIR OYU VERDİLER"
Shopping Fest'in amacının Ankara'yı uluslararası arenada tanıtmak olduğunu dile getiren Meclis Üyesi, "Geçtiğimiz yıllarda yönetiminde Paralel Yapı'nın etkin olduğu ATO'da festival, meclisten rahatlıkla geçmiş, hatta bütçe meclis kararıyla artırılmıştı. Ancak bu yıl festival yapılmasın diye ellerinden geleni yapmaya başladılar. Komisyonda yer alan adamları bile festivale karşı çıktı" dedi. Paralelcilerin Shopping Fest'le ilgili problemlerin nasıl çözüleceğini konuşmak yerine harcanan onca emeği yok etme yoluna gittiğini anlatan Kurt, "Bunu yaparak esnafa darbe vuruyorlar" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN