Yaşlı bakımında çok önemli bir yere sahibiz

Yaşlı bakımında her geçen yıl imkanlarını iyileştiren Türkiye'ye AB ülkeleri gözlerini çevirdi. Ankara, yaşlı turizmine öncülük edebilecek

Yaşlı bakımında çok önemli bir yere sahibiz
Medikal Turizm Derneği Başkanı Uzm. Dr. Sinan İbiş, Türkiye'nin başta Avrupa ülkelerindeki kendi vatandaşları olmak üzere yabancılara da yaşlı bakımı turizmi ile ev sahipliği yapabileceğini belirtti. İbiş, gerek yaşam ekonomisi açısından gerekse sağlıkta erişim açısından son derece şanslı bir şehir olan Ankara'nın ise özellikle Avrupa Birliği (AB) ülkelerindeki yaşlıları rahatlıkla ağırlayabileceğini söyledi.

"BÜYÜK KAZANIM SAĞLAR"
Yaşlı bakım ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik ulusal bir uyanışa ihtiyaç olduğunu vurgulayan İbiş, "Türkiye'nin yaşlı bakımı turizminde dünya ülkelerine ev sahipliği yapabilmesi konusunda ulaşılabilirlik, ekonomik hizmet ve sağlık alımı, dört mevsim özellikleri, genç iş gücü nüfusu, yaygın akademik kadroları ve misafirperverlik gibi avantajlara sahip olduğunu kaydetti. İbiş, "Yaşlı bakım turizmi bir fırsat niteliğindedir ve birçok açıdan ülkemize büyük kazanımlar sağlayabilir" dedi.

ÇÖZÜM LOKASYONUNDA
İbiş, "AB ülkeleri, yaşlı bireylerinin aktif, mutlu ve sağlıklı yaşam sürmeleri konusunda güçlü çözüm lokasyonlarından biri olarak Türkiye'yi görmektedir. Yaşlı nüfus tercih ettiği ülkede ise sağlık erişim koşullarının bol olduğu illere gitmektedir. Bu da Türkiye'ye göz kırpan AB ülkelerinin Başkent'i tercih etmesi demektir" dedi.
BİZE ULAŞIN