Tiryaki, fotoğraf çekti haberi de kendisi yazdı

Gençlik yıllarından beri gazeteci olmak isteyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Sabah Ankara için muhabirlik yaptı. Tiryaki, Hamamarkası'nı karış karış fotoğrafladı

Tiryaki, fotoğraf çekti haberi de kendisi yazdı
Lise yıllarında gazeteci olmak istediğini, öğretmenlerinin "İyi gazeteciler hep Siyasal mezunudur" tavsiyesi üzerine de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni tercih ettiğini söyleyen Başkan Tiryaki, "Kaderimiz farklıymış. Ancak kaymakam olarak gittiğim yerlerde hep gazete çıkardım, köşe yazıları yazdım. Altındağ Belediyesi'nde de 10 yıldır Gazete Altındağ'ı çıkarıyoruz. SABAH Ankara'nın talebi beni ziyadesiyle mutlu etti. Bir nebze de olsa özlemimi dindirmiş oldum" dedi. SABAH Ankara okurları için boynuna fotoğraf makinası takıp Hamamarkası'nı fotoğraflayan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki şunları söyledi: Bahar aylarıyla birlikte bölgede pek çok açılış yapacağız. Yoğun ilgi gören Kına Konağı'nın ikincisini Hamamarkası'na inşa etmeye başladık. 85 yıl önce yıkılan ve Hamamarkası'na yeniden yapılan Ankara'nın ilk ve tek Mevlevihanesi ile Şairler ve Yazarlar Müzesi'ni çok yakında yeniden açacağız.

MEVLEVİHANE AÇILIYOR

Cenab-ı Ahmet Paşa yanında yer alan Ankara'nın tek Mevlevihanesi 1929 yılında yol yapımı ve park çaşışmaları nedeniyle yıkıldı. Altındağ Belediyesi olarak Mevlevihaneyi yeniden yaptık. Yıkılan mevlevihanenin çizimleri yaptırıldı ve ilgili makamlardan onay aldıktan sonra çalışmalara başlandı. Şimdilik inşaat tamamlandı. Kısa bir süre sonra açılışı yapılacak.

YABANCI ÜLKELERDEN YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR
Hamamarkası'nda birbiri ardına açılan kültür ve sanat merkezleri önemli etkinliklere ev sahipliği yapmaya başladı. Rusya Federasyonu tarafından Hamamarkası'nda açılan Kültür ve Sanat Merkezi, yoğun ilgi görüyor. Diğer yandan farklı büyükelçilikler de Hamamarkası'nda temsilcilik açmaya, bununla birlikte, üniversiteler, sivil toplum örgütleri ve firmalar da Hamamarkası'nı tercih etmeye başladı.
BİZE ULAŞIN