Ayhan B. ATALAY: Risale-i Nifak Yeni Asya!

Yeni Asya Gazetesi'nin, "Risalei Nur'a devlet tekeli" yalanının bugün 296. günü. Yalan zincirlenmiş bir risale kitabının resmi ile birlikte verilmekte!
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de sırf bu nedenle Tayyip Erdoğan'a karşı tavır almışlardı. Yeni Asya cemaatinin yüzde 95'i bu yazıyı birbirlerine bildirecek ve yazanına rahmet okuyacaklar, adınız gibi emin olun. Konuştuğum o kadar insan, gazetenin, sanki bütün cemaati temsil ediyormuşçasına takındığı tavırdan şikayetçi.
Bunlar bir de utanmadan, sıkılmadan, gazete başlığının altına, "Asya'nın bahtının miftahı meşveret ve şûradır" diye yazabilmektedirler!
Siz son seçimlerde yaptığınız istişarede alınan kararların hangisine riayet ettiniz, hangi kararla Ekmelettin Efendi'yi desteklediniz...? Kâzım Güleçyüz denen bir adam, bir de tetikçi mahiyetinde karikatürist, iki çakma müdafi yazar işte kadro bu.
Şimdi bu yazıdan sonra hemen mahkemenin yolunu tutacaklar. Uğurlar ola beyler, en iyi yapabildiğiniz de bu zaten.
Risalelere tekel getirmek isteyen aşağılık ve namussuz irade kim? Ortalıkta söylenen ve yazılanlar o mahiyette ki, Said Özdemir, Risalelerde de geçtiği veçhile, Üstad'ın irade beyanıyla eserin basım haklarının kendisinde bulunduğunu iddia ediyor ve kendisi dışında eserin basımına karşı çıkıyor! Sadece karşı çıkmakla da yetinmeyip basanları mahkemeye veriyordur! İnanılacak bir yalan. Ta ki Said Özdemir'in bizzat kendisine sorana kadar. Said Özdemir, "Olur mu muhterem; vallahi ben kimseyi mahkemeye vermedim, aksine onlar beni mahkemeye verdiler, hem de iki sefer, buyurun size mahkeme belgeleri..."
Ankara 3. Fikri
ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'nde açılan 2014/210 E nolu dosya incelendiğinde anlaşılacaktır. Keşke mümkün olsa da burada yayınlayabilsek. Dosyada özetle, Eserin yayın haklarının varislerden satın alındığı belgelerle iddia edilerek, basım işleminin sadece kendileri tarafından yapılmasının temini talebidir.
İkiyüzlü yalancılar, yasal mirasçıdan satın aldık dediğiniz haklar, o mirasçının dedesi ve babası tarafından, ilerideki varislerinin böyle ahlaksızlıklara neden olacaklarını tahmin ettiklerinden haklarından feragat etmişlerdi. Araştırmadan sazan gibi atlamayın hemen!
"Risale-i Nur'a devlet tekeli" yalanıyla yıllarca peşinden gittikleri 32. derece mason önderlerinin sünnetini yerine getiriyorlar! Kim tekel oluşturmak istiyormuş, siz mi, devlet mi? Yalanla elde edebileceğinizi zannettiğiniz basım hakları, keramet veçhile devlete kaldı. Alırsın bandrolünü, basarsın kitabını.
Üstad nasıl da sillesini çehrenize nakşediyor.
Kaldıysa azıcık 'ar' edin, azıcık!

BİZE ULAŞIN