'Herkes elini taşın altına koymalı'

Yunus Aluç, Büyükşehir Belediyesi ile SGK arasındaki anlaşmazlığın çözümü için çağrıda bulundu

'Herkes elini taşın altına koymalı'
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yunus Aluç, SABAH Ankara'nın gündeme getirdiği Ulus Tarihi Kent Merkezi projesindeki fiyat çıkmazıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Aluç, Başkent'in en yoğun yaya ve araç trafiğinin yaşandığı Ulus'ta, tarihi binaların da ön plana çıkarılabilmesi için hayati önem taşıyan projeyle ilgili mülkiyet sorununu çözmeye çalıştıklarını söyledi.

GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Büyükşehir Belediyesi'nin SGK'yla yaptığı görüşmelerde bir türlü istenilen sonuca varamadığını ifade eden Aluç, "Ulus Heykel civarında yapılacak genişletme çalışmalarını hayata geçirebilmek için bölgedeki binaların mülkiyetini Büyükşehir Belediyesi'ne geçirebilmek için uğraşıyoruz. SGK ile olan görüşmelerimiz devam ediyor. Fiyat konusundaki anlaşmazlığı umut ediyorum ki en yakın zamanda çözeceğiz. Böylesi önemli bir proje için tüm kamu kurum ve kuruluşlarının bize destek olarak elini taşın altına koyması gerekiyor" dedi.

ESNAF MAĞDUR EDİLMEYECEK
Mülkiyet sorununun çözülmesi ile birlikte Ulus İş Hanı hariç diğer tüm yapıların yıkılacağını ifade eden Yunus Aluç, "Projenin kesintisiz bir şekilde hayata geçirilebilmesi için belediye, kamu kurumları, esnaf ve Ankaralılara büyük görevler düşüyor. Yenileme çalışmalarında esnaf sabırlı olmalı ve bize destek vermeli. Mülkiyet sorununun çözülmesi ile birlikte Ulus İş Hanı hariç diğer binalar yıkılacak. Yıkılacak binalarda bulunan esnafın mağdur edilmemesi için çalışıyoruz. Bir bölümü boş olan Ulus İş Hanı'na buradaki esnafı taşıyabiliriz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN