Öğrenciler karne heyecanı yaşadı

Ankara'da yaklaşık 1 milyon öğrenci karne aldı. Öğrenciler, tatilde bol bol dinlenecek

Öğrenciler karne heyecanı yaşadı
Tüm Türkiye'de olduğu gibi Ankara'da da öğrenciler 15 günlük yarıyıl tatiline girdi. Başkent'te yaklaşık 1 milyon öğrenci karne aldı. Kızılcahamam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirilen karne dağıtım törenine Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da katıldı. Avcı aynı zamanda 3D laboratuar açılışını da gerçekleştirdi.

SORUMLULUK BİZE AİT

Notların bakan olarak kendisine, müsteşara, müsteşar yardımcılarına, il ve ilçe milli eğitim müdürlerine ve okul müdürlerine verildiğini, bu karnelerde aslında kendilerini gördüklerini kaydeden Avcı, şunları ifade etti: "Dolayısıyla 100 üzerinden konuşursak 50'nin altındaki bütün notların sorumluluğu bize ait. Çocuklarınızı eğer tebrik etmek istiyorsanız 50'nin üzerindeki notlarından ötürü onları tebrik edebilirsiniz ama 50'nin altındaki notlara bakarak onlara kızmayın."

"DİNLENMEK LAZIM"
Bakan Avcı, daha sonra 9/C sınıfı öğrencilerine karnelerini dağıttı. Takdir alan öğrencilerden Zühre Eker, tatilde dinleneceğini ancak zamanının çoğunu ders çalışmaya ayıracağını söyledi. Bunun üzerine Avcı, "Yapma Zühre tatilde de mi ders çalışacaksın? Biraz dinlenmek lazım ara sıra tiyatroya gitmek, arkadaşlarla vakit geçirmek lazım" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN