Çankaya 'Güven'le tanışacak

AK Parti'nin çiçeği burnunda Çankaya İlçe Başkanı Ali Güven, siyasetteki hedeflerini ve Çankaya'da hayata geçirmeyi planladığı projelerini anlattı

Çankaya 'Güven'le tanışacak
Ülke genelinde gerçekleştirilen AK Parti 5. Olağan Kongresi sonucunda bir değişim de Türkiye'nin en büyük ilçesi olan Çankaya'da yaşandı. 5 Aralık 2014 tarihinde yapılan kongrede Çankaya İlçe Başkanlığı görevine Ali Güven geldi. Çiçeği burnunda Güven ile Çankaya ve AK sevdası hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Çankaya'nın sizin için özel bir önemi var mı?
AK Parti'nin kuruluşundan beri hep bu sevdanın içerisindeydik. Bizler bu ülkeye gönül vermiş parti büyüklerimizle, onların sevdasına, azmine ve yılmadan yorulmadan çalışmalarına şahitlik ederek büyüdük. Gençlik kollarının kuruluşu döneminde katıldım teşkilata. İlk olarak Polatlı Gençlik Kolları'nın kurucusu oldum. Akabinde İl Gençlik Kolları'nda il başkan yardımcısı olarak iki dönem görev aldım. Toplamda 6 yıl Gençlik Kolları'nda kesintisiz olarak faaliyetlerde bulundum. Akabinde il yönetim kurulu üyeliğinde bulundum ve oradan da Sayın Başkan Abbas Barış'ın milletvekili aday adaylığı olması söz konusu olduğunda Çankaya'ya bir başkan adayı hasıl oldu ve biz de adaylığımızı ilan ettik. Neden Çankaya? Ülkemizin en büyük ilçesi olan Çankaya ülkemizin önemli noktalarının başında gelmekte ve Yeni Türkiye yolunda AK sevdamızı Çankaya ile paylaşmak bizim öncelikli hedefimiz. Biz bu hedefi başarmak niyetiyle bu göreve talip olduk. 5 Aralık 2014'te tek aday olarak kongre sürecini yaşadık, Ankara'ya, Çankaya'ya yakışır bir kongre ile Ankara'nın son ilçe kongresini tamamladık ve mazbatamızı devralarak görev yerimize oturduk. Bu zamana kadar elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık, bu dava uğruna elimizden gelenin en iyisini yaptığımıza kalbimiz kanaat getirene kadar da çalışacağız.

Çankaya'nın mevcut durumunu değerlendirebilir misiniz?
Öncelikle biz bu göreve 3 yıl süreyle geldik. Hayata geçirmek istediğimiz planlarımız var. Göreve gelir gelmez çalışmalarımıza mahallelerimizden başladık. Burada yapacağımız en önemli şey sahada olmak. Bugüne kadar Türkiye'nin Çankaya'ya bakış açısı çok farklı olmuş. Çankaya, sadece çok zengin insanların oturduğu bir yer gibi algılanıyor. Bu gruba giren insanlarımız da var ama orta direk ve orta direğin altında olan insanlarımız da var. Çankaya olarak yaklaşık 950 bin civarında bir nüfusa sahibiz ki bu Türkiye'deki birçok ilin sahip olduğu nüfustan daha büyük bir nüfus demek. Böylesi büyük bir ilçede, ilçe belediyesinin AK Parti'de olmamasından dolayı çok sorunlar var, ancak biz bunun eksikliğini değil de Büyükşehir Belediyesi'nin AK Parti belediyesi olmasının artılarını esas alarak hizmet anlayışımızı göstermekten yanayız.

BİZE ULAŞIN