Ayhan B. ATALAY: Ceketlerinizi çıkartıp rahatlayın!

19 yaşındaki Sırp genci, Avusturya Macaristan veliaht prensini öldürmeyi kafasına koyduğunda muhtemelen bu suikastın sonuçlarını kestirememişti!
Sadece milliyetçilik duygularıyla planladığı bu suikastın
1. Dünya Savaşı'nı başlatacağını bilseydi durum ne olurdu, onu bilmiyoruz. Yunanistan seçimlerinin galibi, Aleksis Çipras'ın liderliğindeki Radikal Sol Koalisyon Syriza oldu. 16 yaşından beri öğrenci hareketlerinin içinde olan, hayatının tamamını protest bir mantıkla kurgulayan, ideolojik sol saplantılarını bütün tavırlarına yansıtan, bu ideoloji dışında hiçbir değer yargısına inanmayan, kravat takmayan aykırı bir kişilikle karşı karşıya şimdi dünya!
AB ve IMF'e
hiçbir borcunun olmadığını, kimseye tek kuruş ödeme yapmayacağını, ülkeyi böyle idare edeceğini söyleyen tam bir manyakla karşı karşıyayız yani! Bunun sonuçları kısa vadede nasıl tezahür eder şimdiden kestirmek zor, mamafih alametler öyle gösteriyor ki, öncelikle Avrupa yeni bir kaosun eşiğinden içeri adımını atmış gibi görülüyor!
Muhtemelen en fazla 2 yıl içinde Avrupa Birliği, Yunanistan'ı Euro bölgesinden ihraç edecek, sonra da birlikten!
Ve bu ihraç tek olmayacak, sadece ilk olacak! Çoktandır kazan kaldırmaya hazırlanan ülkeler bu sürece dahil olacak ve karnı iyiden iyiye acıkan Batı etrafına saldırmaya başlayacak! İslamafobi ve diğer etnik unsurların halk tabanında teveccüh görmesi süreci tetikleyecek, kitlesel kalkışmalara şahit olacağız belki de.
Dünya konjonktürünü iyi takip edin, Rusya çöktü, Ukrayna'nın statüsünü bile bilmiyoruz. Avrupa ülkelerinin neredeyse tamamında büyüme oranları yüzde birlerin altında. Rezerv kullanımı sayesinde ayakta kalmaya çalışan Batı'nın yarınlarını kimse tahmin bile edemiyor.
3. Dünya ülkeleri diye, hor ve hakir gördükleri ülkeler artık kendi ayaklarının üzerinde durabiliyorlar. Tankını, topunu, uçağını, gemisini kendileri yapabiliyorlar.
Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum, Türkiye'de, Bilkent Üniversitesi ve Aselsan tarafından yonga imalatı gerçekleştirilebilecek.
Bu ne demektir biliyor musunuz, dünyada bu işi yapabilen 3-5 ülke konumuna ulaşıyoruz. Yani bütün elektronik devreleri ve kullanılan mikroçipleri kendimiz yapabileceğiz. Aritmetik işlemcilerin planlanması ve imalatı bütün dünyanın uykularını kaçıracaktır bilesiniz. Buna müsaade edecekler mi halen kuşkuluyum. Neden bu kadar sessiz kaldıklarını da cidden çok merak ediyorum.
Çünkü bu kendi başına bir işgal ve savaş sebebidir.
Öyle görülüyor ki, 3. Dünya savaşı kapımızda. Şimdi ceketlerinizi çıkartıp rahatlayın, arkanıza yaslanıp kendinize bir de çay söyleyin ve 3. Dünya savaşına hazırlanın.
Ha, yazıyı da kaybetmeyin, bu adam söylemişti dersiniz!

BİZE ULAŞIN