Yastık altı altınlar konuta yöneldi

Altın fiyatlarının yükselmesini fırsat bilen Başkent'teki yatırımcılar rotasını "güvenli liman" olan konuta çevirdi

Yastık altı altınlar konuta yöneldi
MFZ Grup ortaklarından Muhanver Gözüm, birikimini altında değerlendiren yatırımcıların fiyatların üst sınıra yükselmesiyle altın bozdurmaya başladığını söyledi. Özellikle Ankara'da yatırımların konuta döndüğünü vurgulayan Gözüm, markalı ve konut projelerinin birikimini değerlendirmek isteyenlerin başlıca tercihi olmaya başladığını kaydetti.

SARRAFLARA AKIN VAR

Yatırım denilince akıllara ilk gelen araçlardan altın, geçtiğimiz dönem sert düşüşler sonrası yatırımcısının gözünü korkuttu. 1,5 yıl önce 77 liraya kadar düşen, daha sonra uzun süreler 80-85 lira bandında seyreden altının gram fiyatı geçen yıl mart ortalarındaki 98 lira seviyesine gelince sarraflar altınlarını bozdurmak isteyenlerin akınına uğradı. Yatırımını nakte çevirenlerin ise uzun vadede diğer yatırım araçlarına göre daha çok tercih edilen gayrimenkule yöneldikleri gözlemleniyor.

GARANTİLİ YATIRIM KONUT
Başkent'in en nezih bölgelerinden Çayyolu'nun Beytepe ile birleştiği lokasyonda inşa edilen Allora Beytepe projesini hayata geçiren MFZ Grup ortaklarından Muhanver Gözüm, gayrimenkul ve konuta yatırımın her zaman en garantili yatırım aracı olduğunun altını çizdi. Gözüm, "Birikimlerin değerlendirilmesi noktasında özellikle Ankara'da gayrimenkul ve konuta yatırım öne çıkıyor" dedi. Gözüm, inşaat sektöründe durgun bir dönemde olmalarına karşın yastık altındaki altınların nakde dönmesiyle satış ofislerinde beklediklerinin çok üzerinde hareket yaşadıklarını, bu hareketin 2015 yılına güzel bir başlangıç yapmalarını sağladığını kaydetti.
BİZE ULAŞIN