Çocukların şehri Mamak

Çocuk Dostu Şehirler projesi kapsamında Mamak'ta kapı kapı dolaşılarak yürütülen anket çalışmaları tamamlandı. Araştırma sonuçları 3 Şubat'taki çalıştayda kamuoyuyla paylaşılacak

Çocukların şehri Mamak
UNICEF ile Mamak Belediyesi arasında imzalanan "Çocuk Dostu Şehir" protokolu kapsamında 21 gönüllü genç tarafından kapı kapı dolaşılarak yapılan anketlerin sonuçları 3 Şubat'ta Ankara Plaza Otel'de düzenlenen "Çocuk Dostu Şehirler Projesi, Mamak Çocuk Eylem Planı Çalıştayı" ile açıklanacak. Çalıştaydan çıkan sonuçlara göre Mamaklı çocukların ihtiyaçlarına göre çalışmalara başlayacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Mamak özgür çocukların şehri olacak" dedi.

"ÇOCUKLARA EŞİT VATANDAŞLIK"
Ankara'nın ilk ve tek çocuk dostu şehrinin Mamak olacağını söyleyen Akgül, "Bu projenin temel amacı çocukların sesine kulak vermek. Planlama yapılan mahallelerde kapı kapı gezen gönüllüler aileler ve çocuklarla görüşüp araştırmalar yaptı. Çocukların ihtiyaçlarını yerinde tespit etti. Çalıştayın ardından ihtiyaçlar dahilinde sağlık ve eğitim gibi temel hizmetler, oyun alanları, yeşil alanlar, kültürel ve sosyal etkinlikler, çocuklarımızın etnik köken, din, cinsiyet ve engellilik durumuna bakılmaksızın temsil ve şehrin eşit vatandaşı olması yönünde çalışmalarımızı yapacağız" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN