Siparişlere yetişemiyorlar

1 Mayıs ve 7 Haziran seçimleri nedeniyle bayrak firmaları, yoğun talebi karşılamakta güçlük çekiyor. Üreticiler 22-23 saat çalıştıkları günü, 50-70 bin bayrakla kapatıyor

Siparişlere yetişemiyorlar
Bayrak, flama ve afiş talebini yoğun talep nedeniyle ikiye katlayan firmalar, üretimlerine hız verdi. Siyasi partilerin genel merkezlerinin yanı sıra milletvekili adaylarının da taleplerini karşılamaya çalışan bayrak üreticileri, eleman sayılarını artırırken siparişleri yetiştirebilmek için günde 3 vardiya çalışıyor. Başkent'te faaliyet gösteren bir bayrak firmasının üretim sorumlusu Murat Saraç, son dönemlerde gerek 1 Mayıs, gerek genel seçimler dolayısıyla artan talep nedeniyle işlerinin oldukça yoğunlaştığını anlatarak, günde 22-23 saat çalıştıklarını söyledi. Günde ortalama 50-70 bin bayrak ürettiklerini ifade eden Saraç, "Talep oldukça fazla. Zaman zaman 100 bin adetlik siparişler geliyor. Bu da zorlanmamıza neden oluyor" dedi.

EVİNİ SATAN ADAY VAR

Saraç; İstanbul, Çorum, Aksaray ve Yozgat'tan da sipariş aldıklarını, siparişler arasında posterlerin de bulunduğunu kaydetti. Adayların seçim kampanyası masraflarına değinen Saraç, "Geçenlerde bir aday seçim için evini sattığını söyledi. Promosyon ürünleri, afiş, bayrak ve poster masraflarını bir arada düşündüğünüzde milletvekili adaylarının masrafları 50-60 bin liraya kadar çıkabiliyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN