Tarihi bölge Hamamönü Avrupa'nın da göz bebeği

EDEN Projesi kapsamında, Avrupa'nın tanıtım destinasyonları arasına girerek Avrupalıların uğrak noktası olan Hamamönü, bu proje kapsamında bir kez daha ulusal basına tanıtıldı

Tarihi bölge Hamamönü Avrupa'nın da göz bebeği
Tarihi sokak lambalarının aydınlattığı Osmanlı kahvelerindeki o özlenen eğlenceleri, zaman yolcusu camileri ve konaklarıyla geçmişten günümüze yansıyan o eski Ankara artık Avrupa'nın da göz bebeği. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Altındağ Belediyesi'nin turizme kazandırdığı restorasyon harikası tarihi Hamamönü, Avrupa'nın tanıtım ağına dahil oldu. Avrupalı Seçkin Destinasyonlar (EDEN) Projesi ile ulusal destinasyon olarak seçilen Hamamönü, "İyileştirilmiş Fiziksel Mekanlar" temasıyla düzenlenen yarışmada ise Avrupa'nın da tanıtım destinasyonları arasına girdi.

GAZETECİLERE ÖZEL GEZİ
Avrupa'nın gözdesi olan Hamamönü EDEN Projesi kapsamında bir kez daha ulusal basına tanıtıldı. Altındağ Belediyesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ortaklaşa yürütülen tanıtım projesi kapsamında basın mensuplarına Hamamönü gezdirildi. Gazeteciler, Sanat Sokağı, Mehmet Akif Ersoy Edebiyat Müze Kütüphanesi ve Kabakçı Konağı'nı inceledi.


BİZE ULAŞIN