'İttifaklara rağmen başarımız sürüyor'

SABAH Ankara'ya seçim sonuçlarını değerlendiren AK Parti İl Başkanı Nedim Yamalı, sandıktan çıkan sonucun mesaj hükmünde olduğunu, hizmetlerinin hız kesmeden devam edeceğini söyledi

'İttifaklara rağmen başarımız sürüyor'
Türkiye belki de tarihinin en kritik seçimlerinden biri için önceki gün sandık başına gitti. Seçim sonuçlarının en çok merak edildiği illerden biri kuşkusuz Türkiye'nin başkenti Ankara'ydı. AK Parti sandıklarda 25 ilçenin 24'ünde açık ara birinci parti olurken, genelde de yüzde 41,40 oranında oya sahip oldu. AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı genel seçimleri SABAH Ankara'ya değerlendirdi. Yamalı, seçimde milli iradenin tecelli ettiğini ifade ederek şunları söyledi: "2011 seçimlerine göre 2015 seçimleri çok büyük bir düşüş olarak tanımlanmasa da bir düşüş, bir oy kaybı yaşadık. Seçmen mesajı verdi, bu mesajı anlamak ve gereğini yerine getirmek lazım. Gereğini yerine getirmekte doğru adımlar atamazsak bu düşüşü önleyemeyiz. Partinin iç mekanizmaları iyi çalıştığı için ben iyi bir analizin yapılacağını bu düşüşün duracağını ve tekrardan yükselişe geçeceğine inanıyorum" dedi. AK Parti'nin Ankara'daki yüzde 9'luk oy kaybını değerlendiren Yamalı, "Çözüm sürecini yürütemiyor, emeklilerin sorunlarına eğilmiyor, güneydoğuda devletin güvenliğini sağlayamıyor ve ekonomiye dair sorunlara sesiz kalıyor algısı yaratılması halkla aramızdaki iyi ilişkiyi sekteye uğrattı. Bizler de bu meselelere duyarsız olmadığımızı halka anlatma noktasında yetersiz kaldık" diye konuştu.

"GAZ KESMEYECEĞİZ"
Ankara olarak uzun vadeli plan, proje ve hedeflerimiz var. Dün nasıl halka hizmet noktasında kendimizle yarışıyorduysak bugün de milletimize hizmete gaz kesmeden devam edeceğiz" dedi. Alan ve saha çalışmalarının, üye kayıtlarının, belediyecilik faaliyetlerinin devam ettiğini belirten Yamalı, "Türkiye koalisyon hükümetine doğru mu gidecek yoksa bir erken seçime mi girecek. Bu durum netleştiğinde bizim de çalışmalarımız belirlenecek. Ya hızlandıracağız ya da normal seyirde devam edeceğiz. Farklı şeyler yapmamız gerekiyor, yerel olarak neler yapılabilecekse önce istişare edeceğiz, sonra aldığımız kararları büyük bir özen ve disiplinle uygulayacağız" şeklinde konuştu.

24 İLÇEDE BÜYÜK BAŞARI

Bunun yanında AK Parti'nin son iki yılda ağır saldırılara maruz kaldığını, Gezi olayları, Paralel Yapı gibi ciddi sorunlarla mücadele ettiğini ifade eden Yamalı, "Her şeye rağmen biz dersini iyi çalışan bir partiyiz. İyi bir değerlendirme ile tekrar başarılı olacağımızı düşünüyorum. AK Parti'ye karşı güçlü ittifaklar kurulmasına rağmen 24 ilçede birinci olarak büyük bir başarı elde ettik. Şimdiki seçim sonucuna göre bizler gördük ki AK Parti hem Ankara'daki 24 ilçenin belediyesini hem de Büyükşehir Belediyesi'ni alacak güçte olduğunu anladık" dedi.
BİZE ULAŞIN