Hasan ÖTKÜN: Ateşten gömlek

Bir sezon daha geride kaldı. Şimdi tatil zamanı. Ancak tatil de olsa, gözler ve kulaklar yine tetik de. Nasıl olmasın.
Şimdi, transfer zamanı. Kulüpler, kadrolarını takviye etmek ve güçlendirmek için kolları sıvadı. Futbolda yasal transfer süresi 9 Haziran'da başladı. Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre: transfer 12 hafta, bir başka deyişle 84 gün sürecek ve 31 Ağustos'ta sona erecek.
Her yıl olduğu gibi özellikle spor medyasında birçok isim gelip gidecek. Başkentte ise gözler ve kulaklar Gençlerbirliği'nde.
Bir türlü teknik adam dayanmayan Gençlerbirliği bakalım ateşten gömleği kime giydirecek.
Bakalım, Sayın İlhan Cavcav'ın yeni teknik adamı kim olacak. Bu satırları yazdığım anlarda belki de isim belirlenmiş olacak.
Çünkü bir İskoç teknik adam olan Stuart Baxter'in ismi Ankara semalarında dolaşıp durdu. İskoç teknik direktör, belki sizler bu satırları okurken imza atmış da olabilir. Hayırlısı olsun. Birçok başkentli futbolsever bu Stuart Baxter de nereden çıktı diyebilir. Bize göre haklılar da. Avrupa futbolunda ismi cismi pek tanınmayan birisi. En son 2008-2010 tarihleri arasında Finlandiya Milli Takımı'nı çalıştırmış.
Dedik ya hayırlısı olsun. Eğer, bu transfer gerçekleşirse İlhan Cavcav, yine herkesi terse yatırmış olacak.
***

Geçenlerde Sabah Ankara'da başkent sporuyla ilgili istatistiki bilgiler vardı. 13 yıl içerisinde başkentte sporcu sayısı 8 bin 90'dan 265 bine çıkarak 33 kat artış göstermiş.
Müthiş bir rakam. Ancak bu sporcu ordusundan başkentin yüzünü güldürecek isimlerin çıkması daha da güzel olacak. Sporcu sayısı artarken, 330 olan spor kulübü sayısı da 4 kat artarak bin 295 olmuş. Dileriz bu kulüpler bünyesinde barındırdığı sporcuların başarılı olmaları için var gücüyle çalışırlar. Başarı elbette önemli. Ancak gençliği spora çekmek ve spor yapmasını sağlamak da madalyonun arka yüzü. Emeği olan herkese spor adına teşekkürler.

BİZE ULAŞIN