Umut yine AK Parti

AK Parti Ankara İl Başkanlığı seçimlerle ilgili değerlendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan İşler "Ankara'nın umudu, milletin güveni AK Parti'dir. Türkiye'yi hükümetsiz, Ankara'yı hizmetsiz bırakmayız" dedi

Umut yine AK Parti
Seçimlerin ardından önce İl yürütme ve yönetim kurulu toplantıları düzenleyen AK Parti Ankara İl Başkanlığı şimdi de milletvekili adaylarıyla seçim sonuçlarını değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı'nın başkanlık ettiği toplantıya Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, eski Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Ankara milletvekili adayları ve Ankara İl Başkan Yardımcıları katıldı.

'BAŞARIYI SÜRDÜRDÜK'
AK Parti'nin tam bir Türkiye partisi olduğunu ifade eden Başkan Yamalı, "Bizim milletvekili çıkaramadığımız il sayısı sadece 5'tir. Türkiye'nin her tarafında olan bir partiyiz. Türkiye'nin en büyük partisiyiz. Türkiye'nin yine birinci partisiyiz. AK Parti olarak tıpkı Türkiye genelinde aldığımız başarılı seçim sonucunu Ankara'da devam ettirdik. Ankara genelinde yüzde 41.21 oranın oy alarak Ankara'nın da birinci partisi olarak, başkentin 25 ilçesinin 24'ünde lider parti olmayı başardık" diye konuştu.

'PSİKOLOJİMİZ YÜKSEK OLMALI'
Bu sürecin iyi yönetilmesi yönünde büyük bir hassasiyet gösterdiklerini belirten Yamalı, "Biz Türkiye'nin büyük partisi olarak sorumluluğumuzun farkındayız. Şu anda en büyük sorumluluk AK Parti'ye düşer. Teşkilatlarımızın ve bütün vatandaşlarımızın psikolojisinin yüksek tutulması, bu geçiş süreçlerinde çok önemlidir. Onun gayreti içindeyiz. Biz buradayız, bizim bir davamız var. Güçlü bir partiyiz, öz güvenimiz yüksek. Ülkemizin ve milletimizin geleceği her şeyden değerli. Bundan sonra da öyle olacak. Bu konuda sorumluluğumuzun farkındayız. Şunu seçim sonuçları da gösteriyor, AK Parti'nin denklem dışında olduğu bir Türkiye siyaseti düşünülemez" diye konuştu.

'YİNE BİRİNCİ PARTİYİZ'
7 Haziran seçimlerinde milletin iradesinin sandıkta tecelli ettiğini ifade eden Emrullah İşler ise, "Sandıkta tecelli eden milletimizin iradesinin başımızın üstünde yeri vardır. AK Parti olarak 'Yeter söz milletindir' diyen bir hareketiz. Şunu kimse unutmasın. Sandıkta milletimiz yüzde 40 üzerinde oyla AK Parti'yi yine birinci parti yaptı. Ankara'da da hem birinci, hem de ikinci bölgede birinci parti olmayı başardık. Seçimlerde gecesini gündüzüne katarak koşturan, Ankara'da yeni bir destan yazan bütün teşkilat mensuplarımızı canı yürekten kutluyorum" dedi. CHP'nin 37, MHP'nin ise 32 ilde milletvekili çıkartamadığını vurgulayan İşler, "Bütün bölgelerde milletvekili çıkartan tek parti olan AK Parti bu ülkenin çimentosudur. Milletin umudu, Ankara'nın umudu, milletin güveni AK Parti'dir. Bundan sonra biz AK Parti olarak birlik, beraberlik ve dayanışma içinde, eğilmeden dik durarak yolumuza ve milletimize hizmete devam edeceğiz. AK Parti olarak Türkiye'yi hükümetsiz, Ankara'yı hizmetsiz bırakmayız. AK Parti olarak 13 yıllık kazanımların heba edilmesine, ekonomide yakalanan güven ve istikrarın bozulmasına ve Türkiye'nin geriye gitmesine izin vermeyeceğiz" görüşünü dile getirdi.
BİZE ULAŞIN