Uzmanlar 'gayrimenkul' dedi

Emlak uzmanları küçük yatırımcıların sırtından büyük kazançlar elde etmek isteyen fırsatçılara karşı en güvenli limanın halen gayrimenkul olduğu görüşünde

Uzmanlar 'gayrimenkul' dedi
Türkiye 7 Haziran'da yapılan milletvekili genel seçimlerinin sonuçlarını her yönüyle tartışırken, uzmanlar küçük yatırımcıların sırtından büyük kazançlar etmek isteyen fırsatçılara karşı en güvenli limanın halen gayrimenkul olduğu görüşünü yineledi. Seçimlerin hemen ardından haftanın ilk işlem gününde Borsa İstanbul'un güne yüzde 8.15'lik düşüşle başlaması, bankacılık endeksinin yüzde 9.55 değer kaybetmesi, dolar ve euronun tarihi zirveye ulaşması ve çeyrek altında 6 liralık artış yaşanması yatırımcıları kararsızlığa itti. Türkiye'nin en büyük gayrimenkul firmalarından Onursal Gayrimenkul AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün, yatırımcıların çok dikkatli olması gereken bir döneme girildiğinin altını çizerek, kısa vadede bazı ekonomik enstrümanlarda çeşitli dalgalanmalar olabileceğini söyledi.

'GAYRİMENKUL SAHİBİ RAHAT'
Şu an elinde parası olanların bu tür sert iniş çıkış yaşanan yatırım enstrümanları yerine gayrimenkule yönelmelerinin isabetli olacağını vurgulayan Öngün şöyle konuştu: "Türk halkı sürekli değişen, ne olacağı belli olmayan yatırım araçlarını sevmiyor. 'Garantici yatırımcı' her zaman gayrimenkulü tercih ediyor. Çünkü gayrimenkul piyasası siyasi, ekonomik dalgalanmalardan neredeyse hiç etkilenmiyor. Özellikle arazi piyasasında fiyatlar düşmez, aksine yükselebilir de. Bugün metrekaresi 10 TL olan bir arazi 11-12 liralara kadar da çıkabilir. Gayrimenkule yatırımın gelecek dönemlerde de tüm hızıyla devam edeceğine inanıyorum. Gayrimenkul piyasalardaki bu son dalgalanmada da en güvenli liman olduğunu bir daha gösterecek."
BİZE ULAŞIN