Klasik oto ve ralli tutkusu buluşturdu

Başkent Otomotivciler Derneği'nin 2'ncisini gerçekleştirdiği "Klasik Otomobil Rallisi" başladı. 40'tan fazla aracın katıldığı yarışmada birbirinden şık arabalar Ankara sokaklarını renklendirdi

Klasik oto ve ralli tutkusu buluşturdu
Ankaralıları geçen yıl ilk kez klasik otomobil rallisi ile buluşturan Başkent Otomotivcileri Derneği (BOD) önderliğinde hayata geçirilen Otonomi'de 2. Klasik Otomobil Rallisi başladı. Ralliye, model yılları 1938-1985 arasında değişen 40'dan fazla araç katıldı. İki gün süren rallide yarışmacılar, ilk gün 120, ikinci gün 140 olmak üzere toplam 260 km yol kat etti. Etkinlikle beraber çok sayıda klasik, Otonomi'de sergilenirken, sayıları 40'tan fazla olan farklı yıl ve modellerdeki araçlar Ankara caddelerini renklendirdi.

ANKARALILARDAN YOĞUN İLGİ

Yarışlar Ankaralıların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Şehir içi ve şehir dışından genç-yaşlı onlarca klasik araç sahibi ve binlerce klasik tutkununu bir araya getiren ralli, renkli görüntülere sahne oldu. Barbekü partisi, fotoğraf çekimi ve "Klasik Otomobil Sergisi"nin de yer aldığı etkinlikte, karne sevinci yaşayan çocuklar da aileleri ile renkli bir hafta sonu geçirdi. İlk gün Kızılay, Tunalı Hilmi, Arjantin Caddesi ve Tandoğan gibi Ankara'nın işlek mekânlarında, ikinci gün ise Kazan ve Çubuk'ta yapılan rallinin bitiminde ilk üç dereceye girecek yarışmacılara kupa ve çeşitli ödüller verilecek.

OTONOMİ EYLÜLDE AÇILACAK
Genç yaşlı birçok klasik otomobil tutkununu bir araya getiren etkinlikte konuşan Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç, "Bu çatı altında geçen yıl gerçekleştirdiğimiz rallinin büyük ilgi görmesi sonucunda bu yıl da ikinci kez gerçekleştirmekten ayrıca mutluluk duyuyoruz" diye konuştu. Erkoç, Otonomi'nin eylül ayında faaliyete geçeceğini ve Avrupa'nın en büyük otonomi merkezi olacağını söyledi.
BİZE ULAŞIN