Atiye ve Sinan Akçil'le popüler çocuk şarkıları

TRT'nin ilkini 1990 yılında düzenlediği Popüler Çocuk Şarkıları Yarışması'nın 2015 finali 20 Haziran'da başkentte yapılacak. Finale kalan 10 eser seyirciyle buluşacak

Atiye ve Sinan Akçil'le popüler çocuk şarkıları
İlki 1990 yılında düzenlenen "TRT Popüler Çocuk Şarkıları Yarışması"nın 2015 finali, pop müziğin ünlü isimleri Atiye ve Sinan Akçil'in katılımıyla, 20 Haziran saat 16.00'da ATO Congresium'da düzenlenecek. Girişlerin ücretsiz olacağı etkinlikte, finale kalan 10 eseri, TRT'nin Ankara, İstanbul, İzmir ve Trabzon'daki bölge çocuk korolarında yer alan 8-15 yaş arası 215 çocuk seslendirecek. Organizasyon; TRT Çocuk, TRT Müzik, TRT Avaz kanalları ile TRT'nin resmi web sitesinden canlı yayınlanacak.

EYLÜL 2014'TE BAŞLADI
TRT Popüler Çocuk Şarkıları Yarışması, 1990 yılından bu yana 11 kez düzenlendi. Çocukların, popüler müzik dinleme ve söyleme gereksinimine iyi ve doğru örneklerle katkıda bulunma hedefiyle hayata geçirilen yarışmanın bu yılki çalışmalarına 2014'ün eylül ayında başlandı. Üç aşamalı olarak gerçekleştirilen yarışmanın ilk etabında, TRT'ye teslim edilen 112 şarkıdan yarı finalde yarışacak olan 16'sı seçildi. İkinci aşamada, yarı final için belirlenen ve çocuk koroları tarafından seslendirilen eserler, 6 haftalık bir sürede web üzerinden yayınlanarak, izleyicilerin oylarına sunuldu. Son aşamada ise uzman jüri değerlendirmesi sonucunda finalde yarışacak 10 eser, noter huzurunda belirlendi.
BİZE ULAŞIN