Engelli ve yaşlılar için kolay erişim

Ankara Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle başkentte hayata geçirilen proje, yaşlı ve engelli bireylerin en az diğer bireyler kadar kamusal hizmetlerden yararlanmasına olanak sağlıyor

Engelli ve yaşlılar için kolay erişim
Engelli ve yaşlı bireylerin kamusal hizmetlerden diğer bireyler kadar rahat ve kolay yararlanma olanaklarını geliştirip fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla Toprak Gübre ve Su Kaynakları Merkez Araştırma Enstitüsü'nde hayata geçirilen projenin açılış toplantısı gerçekleştirildi. Projeye yüzde 66 oranında katkı sağlayan Ankara Kalkınma Ajansı'nın İzleme ve Değerlendirme Uzmanı Ersin Ak, bu tür iyi uygulamaların tüm kamu kurum ve kuruluşlarında da yaygınlaştırılmasını temenni etti.

HERKESE EŞİT İMKÂN

Ak, Ankara Kalkınma Ajansı 2014 Yılı Sosyal Kalkınma Altyapısının Güçlendirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen projenin hizmet sektöründe engelli bireylere eşit olanak sağlayan ve dezavantajlı bulunan bu gruplara engeli bulunmayan diğer bireyler gibi rahat bir şekilde çalışma ortamı hazırladığını kaydetti. Toplantıda görüşlerini bildiren Toprak Gübre ve Su Kaynakları Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Aynur Özbahçe "Proje kapsamında özel sosyal politika gerektiren gruplardan engelli ve yaşlı bireylerin kamusal hizmetlerden diğer bireyler kadar rahat ve kolay yararlanma olanaklarını geliştirip fırsat eşitliğini sağlamak olduğunu" ifade etti.

"HİZMET KALİTESİ ARTACAK"
Engelli Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Abdurrahman Kurtaslan ise proje ile hizmet sektöründe engelli bireylerin çalışan sayısının artacağına ve engellilere verilen hizmet kalitesinin artırılması ile ilgili çalışmaların yaygınlaştırılması açısından projenin örnek oluşturacağını ifade ederek Enstitü ve Ankara Kalkınma Ajansına engelliler adına teşekkürlerini iletti. TAGEM Müdür Yardımcısı Dr. Ali Osman Sarı da projenin Bakanlığımıza bağlı kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere diğer kurum ve kuruluşlara da örnek teşkil edeceğini belirterek projeyi hazırlayan ekibe ve projeye destek veren Ankara Kalkınma Ajansı'na teşekkür etti.
BİZE ULAŞIN