Türkiye'nin kalbinde 7 gün 24 saat hizmet

Acıbadem Hastanesi Direktörü Nihan Karaçam "Acıbadem kalitesini Ankara'ya da taşıdık. 'Türkiye'nin Kalbinde' 7 gün 24 saat güvenilir sağlık hizmeti sunmaya devam ediyoruz" dedi

Türkiye'nin kalbinde 7 gün 24 saat hizmet
Hastane Direktörü Nihan Karaçam ile dünyaya örnek olan 'entegre sağlık sistemleri modelini' kuran Acıbadem Hastanesi'ni konuştuk. Karaçam, Ankaralıları sağlık, eğitim ve ileri teknoloji le buluşturan Acıbadem Ankara hakkında şu bilgileri verdi:
Acıbadem Ankara'nın başkentteki sağlık faaliyetleri ne zamandır var,
Hastanemiz Kasım 2012'de hizmete girdi. 17 hastane, 13 tıp merkezi ve üniversitesinden mobil sağlığa kadar pek çok destek hizmet kuruluşuyla dünyaya örnek olacak 'entegre sağlık sistemi modeli' kuran Acıbadem Sağlık Grubu'nun oluşturduğu Acıbadem kalitesini Ankara'ya da taşıdık. "Türkiye'nin Kalbinde", 7 gün 24 saat güvenilir sağlık hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Yanı sıra 103 yatak kapasitesi ile ayda 6 bin ayaktan, 500 yatan olmak üzere ortalama 6 bin 500 hastaya hizmet veriyoruz.
Ankara'daki hedefleriniz nelerdir?
Yaklaşık 3 bin doktor ve 2 bin 800 hemşire ile hizmet veren Acıbadem Hastanesi, Ankaralılara, sağlık bilincinin artırılması ve sağlıklı toplum çalışmaları kapsamında sağlık eğitimi veriyor. Ankara'da özellikle çocuk hastalıklarıyla birlikte doğuştan gelen rahatsızlıkları olan hastaların yoğun olarak tercih ettiği hastanemiz, başkentte ilk ve ortaokullarda öğrencilere eğitim seminerleri düzenliyor ve sağlık taraması ile hastaneyi okullara taşıyor.
Acıbadem'in etkinlikleri neler?
Acıbadem ülkemizde olduğu gibi, ilimizde de çok önemli bir yere sahip oldu. Ayrıca sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden Acıbadem Sağlık Grubu'nun bir parçası olarak, Türk Futbol, Basketbol, Voleybol Federasyonları'nın, milli takımların, bazı yabancı takımların ve ülkemizdeki bireysel sporcuların da sağlık sponsoru olarak Türk ve dünya sporuna hizmet vermekteyiz. Ankara' nın en önemli takımlarından Gençlerbirliği Spor Kulübü, Osmanlı Spor futbol takımları ile Türk Telekom, Ted Koleji ve Ankara DSİ Basketbol takım oyuncularının sağlık kontrollerini hastanemizde gerçekleştiriyoruz. 2500 yoksul aileye tüp bebek tedavisine yönelik "Ailelerin Umudu Gerçek Oluyor" kampanyalarını devam ettiriyoruz.
Hastanenizin teknolojik özelliklerinden bahsedebilir misiniz?
Hastanemizde hızlı ve düşük radyasyonlu tomografi cihazı Flash CT ile 4 saniyede tüm vücut tomografisi, 0.25 saniyede kalp anjiyosu ve 0.6 saniyede de nefes tutulmadan akciğer çekimi yapılabiliyor. Yine dijital röntgen, 1.5 Tesla MR, meme US, renkli doppler, sefalometre Özellikli Panoramik Röntgen Acıbadem de kullanılan ileri görüntüleme yöntemleri arasında yer almaktadır. Ayrıca daha öncede belirttiğim gibi Robotik Cerrahide ileri bir teknoloji ve güçlü bir cerrahi kadroya sahibiz.
BİZE ULAŞIN