Çocuklar ramazanı doyasıya yaşıyor

Ramazan etkinlikleri en çok çocukları sevindiriyor. Mahalle şenliklerinde doyasıya eğlenen minikler, kukla gösterisi, animasyon ve yiyecek ikramlarının tadını çıkarıyor

Çocuklar ramazanı doyasıya yaşıyor
Ramazan ayının bereketiyle şenlenen başkent sokakları, çocuk sesleriyle cıvıl cıvıl… Belediyelerin düzenlediği mahalle şenliklerinde eğlenen minikler, kukla gösterileri, animasyon ve çeşitli yiyecek ikramlarının tadını çıkarıyor. Her gün bir başka mahalleye konuk olan Sincan Belediyesi Gezici Sahne Ekibi, animasyonlardan yarışmalara, konserlerden tiyatrolara kadar pek çok etkinlikle miniklere ve ailelerine unutulmaz bir ramazan ayı yaşatıyor.

AH O ESKİ RAMAZANLAR...
Şenlikler 7'den 70'e herkesten büyük ilgi görüyor. Ramazan boyunca her gün farklı bir mahallede düzenlenen şenlikleri özellikle çocuklar dört gözle bekliyor. Mahalle şenliklerinin ramazandan sonra da devam edeceğini belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, "Eski ramazanların o sokakları saran tatlı telaşını, koşuşturmacasını vatandaşımıza hatırlatmak için mahalle şenliklerimizi ramazan boyunca her gün bir mahallede gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Özellikle miniklerimizin büyük ilgi gösterdiği şenliklerimiz ramazan ayı sonrasında da belli periyotlarda devam edecek" şeklinde konuştu.

YAHYALAR'DA ŞENLİK VAR
Yenimahalle Belediyesi de Yahyalar Pazar Yeri'nde düzenlediği iftar sonrasında geleneksel ramazan eğlenceleri ile çocuklara keyifli bir akşam geçirtti. Hacivat- Karagöz ve kukla gösterisiyle doyasıya eğlenen minikler belediyenin yaptığı ramazan şerbeti ikramını da kaçırmadı. Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Ramazan ayı dinimizin en önemli aylarından biridir. Bizler de bu ayda elimizden geleni sizler için yapıyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN