Kazan'da renkli ramazan etkinliği

Kazan Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ve geleneksel hale getirilen ramazan etkinlikleri, her gün farklı sanatçılara ve sürpriz etkinliklere sahne oluyor

Kazan'da renkli ramazan etkinliği
Kazan'da düzenlenen ramazan etkinlikleri kapsamında hazırlanan onlarca dilek feneri hep birlikte havaya bırakılırken renkli görüntüler oluştu. Kazan'da geçtiğimiz yıllarda haftanın belirli günlerinde düzenlenen etkinlikler, son iki yıldır her güne yayıldı. "Grup Nefes" tarafından organize edilen etkinliklere katılan binlerce vatandaş, ramazan ayının manevi atmosferini iliklerine kadar yaşıyor.

DİLEK FENERLERİ HAVALANDI
İftarın ardından ilahilerle başlayan ramazan etkinlikleri, gece yarısı 00.00'da dualarla son buluyor. Ramazan etkinliklerinin son sürpriz eğlencesi ise dilek fenerini uçurmak oldu. Kaymakam Murat Duru, Belediye Başkanı Lokman Ertürk, eşi Meral Ertürk ile Belediye başkan yardımcıları ve aileler hazırladıkları onlarca dilek fenerlerini, dilek tuttuktan sonra hep birlikte havaya bıraktı. Renkli görüntülere sahne olan dilek feneri uçurma etkinliğinin ardından aileler, ilahi ve tasavvuf müziği dinletisi için sahne önünden ayrılan yerlerine geçti. Geleneksel sahne oyunları, animasyonlar, Hacivat- Karagöz, kukla, uzun adam ve semazen gösterileri, fasıl dinletisi ile ilahiler vatandaşları büyülü bir yolculuğa çıkarıyor.

ÜCRETSİZ İKRAMLAR YAPILDI
Ramazan etkinlikleri kapsamında olu şturulan stantlarda ücretsiz dağıtılan pamuk şekeri, macun, şerbet, mısırla birlikte ailelere ramazana özel stantlarda alış veriş imkanı da sağlanıyor. Belediye Başkanı Lokman Ertürk yaptığı açıklamada, "Her gün dolu dolu geçen, insanların sahura kadar eğlendiği bir ramazanı hep birlikte yaşıyoruz. Eyüp Sultan, Sultan Ahmet, Hacı Bayram ne ise, Kazan Ulu Camisi de bugün aynısı. Bu etkinliklerle ramazanın iklimini iliklerimize kadar yaşıyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN