Yaşar, basın mensuplarıyla iftar yemeğinde buluştu

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Konağı'nda verdiği iftar yemeğinde başkentteki basın mensuplarıyla bir araya geldi

Yaşar, basın mensuplarıyla iftar yemeğinde buluştu
Ankara manzarası eşliğinde konağın terasında gerçekleşen yemeğe, çok sayıda basın mensubunun yanı sıra Yenimahalle Belediyesi Başkanvekili Mehmet Kartal, Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcıları Hüseyin Boran, Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, Başar Bal ve Başkan Yaşar'ın torunu Kerem Yaşar'da katıldı. İlk olarak belediyenin hizmetlerinin tanıtıldığı sinevizyon gösterisini izleyen konuklar, iftar öncesi ney dinletisi ile de ruhlarını dinlendirdiler. Basın mensuplarıyla tek tek tokalaşan Yaşar konuklarıyla bol bol sohbet etti.

100 MİLYONLUK YATIRIM

Yaşar, 2015 yılı yatırımlarından da bahsederek, "Yenimahalle Belediyesi bu sene belediye hizmetlerinin dışında şuana kadar 100 milyonluk yatırım ihalesi yaptı. Kendi kaynaklıklarımızla ihalelilerimizi gerçekleştiriyoruz. Yenimahalle Belediyesi'nin kuruluşundan beri en büyük büyük ihaleyi yapacağız, Karşıyaka Pazar yeri ve Sosyal Tesisleri için ihale yapılacak. İlçemize Yenimahalle Kreşi, Burç Mahallesi Kreşini de kazandırdık. Ben geldiğimde bir tane kreş vardı. Yenimahalle'de bu sene 3 tane daha yaptık toplamda 6 kreşimiz oldu. Sene sonuna kadar bu sayıyı 7'ye çıkaracağız "dedi.

220 BİN METREKARE YEŞİL ALAN

Bu sene 100 bin ton asfalt dökeceklerini ve Yenimahalle'de neredeyse kaldırımsız sokak olmadığını da belirten Başkan Yaşar, "Şuana kadar 12 parkı ihale ettik, 8 tanesini de Yenimahalle Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü kendisi yapacak. Böylece toplamda 220 bin metrekare yeşil alanı Yenimahalle'ye bu sene sonuna kadar kazandıracağız" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN