Alevlerden geriye dram kaldı

Yangında gecekondusu küle dönen Melek Ağırbaş "İtfaiye aracı geç geldi, üstelik de tankında su yoktu. 26 yıllık evim, emeğim ve evlatlarımın gelecekleri kül oldu" dedi

Alevlerden geriye dram kaldı
Yangın, önceki gece saat 21.30'da Çankaya Dikmen Caddesi İlker son durağında bulunan bir gecekonduda meydana geldi. Elektrik kontağından çıktığı iddia edilen ve kısa sürede tüm evi saran yangında can kaybı yaşanmazken Ağırbaş ailesine ait ev ve içindeki eşyalar kül oldu. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ekibi ve 2 ambulans sevk edildi.

İTFAİYE TANKINDA SU YOKTU
Yangın sırasında dışarıda oturduğunu belirten ev sahibi Melek Ağırbaş, "Ne olduğunu anlamadan evimden yükselen alevlerden kaçmam bir oldu. Zar zor yapıp, yuvam dediğim 26 yıllık emeğim gözlerimin önünde yandı, kül oldu" dedi. Çankaya Belediyesi'ne bağlı itfaiye aracının yangına yarım saat sonra içi boş şekilde geldiğini söyleyen Ağırbaş "Aracın içinde su yokmuş. Erken müdahale etselerdi evim bu kadar yanmazdı, içi boş gelen itfaiyeyle vakit kaybettik, söndürme işi gecikti" diye konuştu. Yangının etkisiyle şok geçiren ev sahibi Ağırbaş, "Kocam zaten kalp hastası ve hamallık yaparak geçimimizi sağlıyor. Maddi durumumuz yetersiz. Kiraya da çıkamayız. Oğlumun düğünü için biriktirdiğimiz paramız da yandı. Çeyizi de kül oldu. Devletimiz bize yardım etsin" dedi. Annesini teselle itmeye çalışan Emrah Ağırbaş (26) ise, "3 hafta sonra düğünüm vardı, aylardır bu düğün için para biriktiriyorduk. Yangında çeyizimiz, paramız, evimiz yandı" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN