Aşırı hız yine felaket getirdi

Aşırı hız sonucu direksiyon hâkimiyetini kaybederek yoldan çıkan otomobildeki 3 kişi yaralandı. Takla atan ve karşı şeride geçen araç bir kazaya daha neden oldu

Aşırı hız yine felaket getirdi
Başkentte önceki gün gece saat 23.30 sıralarında Mevlana Bulvarı üzerinden AŞTİ istikametine seyreden otomobil, sürücüsünün aşırı hız nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu takla atarak ve karşı yola geçti. 2'si ağır 3 kişinin yaralandığı trafik kazasında pakete dönmüş araçtan kazazedelerin sağ çıkması görenleri hayrete düşürdü. Kazaya tanık olanlar 06 AYY 12 plakalı otomobilin aşırı süratli olduğunu ifade etti. Araç yol ortasındaki refüjleri aşıp takla atarak karşı yöne geçti.

LPG TANKI DIŞARI FIRLADI
Otomobilin takla atarak geldiğini gören ve durmak isteyen karşı şeritteki 06 BP 4375 ve 19 AT 185 plakalı otomobiller de çarpıştı. Takla atan otomobildeki 3 kişi yola savruldu. Yaralılardan otomobil sürücüsü Muhittin Çiçek, yaralı 2 kadın arkadaşını kucağına alıp yol kenarına taşıdı. Kaza mahalline gelen sağlık ekipleri ilk müdahalenin ardından sürücü Muhittin Çiçek ile Ümran ve Selda isimli iki kadını ambulansla Gazi ve Atatürk Hastanesi'ne kaldırdı. İtfaiye ekipleri, LPG tankı dışarı fırlayan araçta gaz kaçağı kontrolü yaptı. Ekipler, "Araçta gaz sızıntısından ya da sıkışmasından ötürü patlama olmaması büyük şans. Araçtakiler takla atarken kendilerini dışarı atmasalardı araçtan sağ çıkamazlardı" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN