AK Gençlik 'Vefa' iftarında buluştu

AK Parti Gençlik Kolları'nın Vefa İftarı'nda konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu tüm illerde gençlerin çok çalıştığını ve diğer partilere örnek olduğunu söyledi

AK Gençlik 'Vefa' iftarında buluştu
AK Parti Gençlik Kolları "Vefa İftarı", Gölbaşı Vilayetler Evi'nde AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi. Başbakan Davutoğlu burada yaptığı konuşmada, büyük hareketlerin, gelenek oluşturdukları sürece varlıklarını devam ettirebileceğini, tarihte kopuk kopuk gelen çok sayıda siyasi hareket olduğunu hatırlattı. Bir siyasi hareketin varlığının ispatının süreklilik arz eden, nesiller arası geçişgenliğiyle ölçülebileceğinin altını çizen Başbakan Ahmet Davutoğlu, "AK Parti hareketi, tarihe atılan bir tohumun bugünkü fidanıdır" dedi.

OSMANLI'DAN "14 YIL" ÖRNEĞİ
Başbakan Davutoğlu, şunları anlattı: "Bu anlamda AK Parti çok güzel bir örnek teşkil ediyor. 14 yıllık tarihimiz, büyük tarihi devinim ve dönüşüm itibarıyla çok yakın bir tarihtir. Düşününüz 1299 Osmanlı Devleti'nin kuruluşu, 14 yıl sonra daha Bursa bile fetholunmamış ama tohum sağlam atıldı mı, o tohumdan bir fidan, bir fidandan bir çınar, bir çınardan bir ulu devlet ve bir dünya düzeni kuruldu. İşte AK Parti hareketi, tarihe atılan bir tohumun bugünkü fidanıdır ve bu fidan 14 yıl önce kurucu genel başkanımız ve bu hareketin lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından atıldığında, aslında daha önce bu tohumu atanların silsileleri içerisinde bugüne yansıyan 21. yüzyılın büyük bir siyasi hareketin de tohumları atılmış oldu."

GELENEKSEL HALE GELECEK
İftarda gençlik ve gençlik MYK'sında görev alanların bir araya geldiğini ifade eden Başbakan Davutoğlu, bir hareketin gücünün bir harman oluşturması ile mümkün olacağını anlattı. Davutoğlu, bu akşamki iftarla bu harmanın yaşandığını belirtti. Tüm illerde gençlerin AK Parti için çok çalıştığını hatta diğer siyasi partilere örnek teşkil ettiğini vurgulayan Davutoğlu, AK Partili gençleri ağaçların meyvesine benzetti, harmanın ürünlerinin gelecek nesillere aktarılması için dua etti. Davutoğlu, bu iftarı ilk kez düzenlemelerine rağmen gelenekselleştireceklerini bildirdi.
BİZE ULAŞIN