Kadınların yeni gözdesi İnsanity

Yenimahalleli kadınlar, kısa sürede kilo verdiren ve sağlıklı yaşamın kapılarını açan İnsanity'ye koşuyor

Kadınların yeni gözdesi İnsanity
Yenimahalle Belediyesi, tam donanımlı spor kompleksleriyle Yenimahalle halkına sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralıyor. Farklı spor branşları ile vatandaşlara hizmet veren tesislerden Turgut Özakman Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisi'nde şu aralar moda, İnsanity. Türkiye'de yeni bir spor olan ve yağ yakıcı hareketleriyle dikkat çeken bu sporu, Batıkentliler çok sevdi. Vücudun bütün bölgelerini çalıştıran ve kısa sürede sonuç veren bu spor sayesinde kilo probleminden kurtulan, fit ve sağlık bir vücuda kavuşanların sayısı oldukça fazla.

SPORDA YENİ BİR BOYUT
Turgut Özakman Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisi'nde Spor Hocası Kadir Şimşek gözetiminde Salı, Perşembe, Pazar olmak üzere haftanın 3 günü yapılan ve 50 dakika süren sporun, 20 üyesi bulunuyor. Şimdilik sadece kadınların ilgi gösterdiği kursta, talep olması halinde erkekler için de ders saatleri belirlenecek. İnsanity'i yüksek sesli bir müzikle yapılan, eğlenceli ve yüksek eforlu bir spor olarak tanımlayan Spor Hocası Kadir Şimşek, öğrencileriyle tek tek ilgileniyor. Aynı zamanda tekvando ve kickboks hocası olduğunu da kaydeden Şimşek, dersi sırasında bu sporlardan hareketlerle de İnsanity'e yeni bir boyut getiriyor.

HEDEFLEDİĞİ KİLOYA ULAŞTI
Arkadaşlarının tavsiyesiyle kursa başlayan Özlem Taş, İnsanity sayesinde 6 ayda 13 kilo verdi. Hedeflediği kiloya ulaşmanın mutluluğunu yaşayan Taş, "Hocamız çok disiplinli. Bugün bu kiloya ulaşmamda onun da payı çok büyük. Böyle bir tesisi hizmete sunduğu için ve bizi bu sporlarla tanıştırdığı için Yenimahalle Belediyesi'ne teşekkür ederiz" dedi. Doğa Şahin de İnsanity'den vazgeçemediğini ifade etti.
BİZE ULAŞIN