Ayaş tarihi konakta yöresel iftar keyfi

Basın mensupları Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan'ın iftar sofrasına misafir oldu. Tarihi konakta Ayaş'ın yöresel lezzetleri eşliğinde verilen iftar eski iftarları aratmadı

Ayaş tarihi konakta yöresel iftar keyfi
Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan basın mensuplarıyla iftar yemeğinde buluştu. Tarihi konaktaki iftar yemeğine Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan ve eşi Canan Taşan, Sabah Ankara Yayın Yönetmeni Osman Altınışık, Sabah Gazetesi Ankara Reklam Grup Koordinatörü Umut Erel'in yanı sıra Ayaş Belediyesi yöneticileri ve Sabah Ankara çalışanları katıldı. Davetlilerini Nevin Gökçek Konağı'nda karşılayan Başkan Taşan ve eşi iftar öncesi misafirlerle Ayaş'a dair sohbet etti.

FESTİVAL HAZIRLIĞI
Tarihi konakları restore ederek kentin dokusunu koruduklarını söyleyen Başkan Taşan, "Kentteki çevre düzenlemelerinin önemli bir kısmını da domates festivaline yetiştireceğiz. Tarihi konaklarla, domates festivalleri ile Ayaş'ın tanınırlığını artırarak turistik bir yer haline getireceğiz" diye konuştu. Sohbetin ardından tarihi konağın açık havadaki misafirhanesinde birbirinden lezzetli Ayaş'a özgü tatlarla iftar yemeyi yenildi. Yemeğin ardından konuşan Başkan Taşan, "Ankara'dan kalkıp buraya gelerek hem Ayaş'ı hem de iftar soframızı şereflendirdiniz. Ayaş sizlerin kapımız her zaman açık" dedi.
BİZE ULAŞIN