Ali ERDOĞAN: Baxter için ilk 5 maç önemli

Peşin hükümlü olmam… Kimi olursa olsun babamın oğlu değil… Başarı olur veya olamaz… Beni hiç ilgilendirmez… Ben sadece sezon içinde başarıya bakarım… Başkent takımlarının başarılı olmasını isterim… Muhabir arkadaşım Aykut Gören ile Gençlerbirliği idmanına gittim… Aykut fotoğraf çekerken, ben kulübede oturdum… İdmanı izledim… Teknik Direktör Baxter İngiliz düşüncesiyle hareket ediyor… Şunu gördüm… Taviz yok… Futbolculara nefes aldırmıyor.
Şu bir gerçek ki formayı giymek kolay olmayacak… Hak eden giyecek… Futbolcularda bunun bilincinde… Baxter'in bir söylediğini süreç içerisinde yapıyorlar… Baxter aynı zamanda örnek teşkil edecek hareketlerde yapıyor… İdmanda ister istemez çimler bozuluyor… Şöyle bir baktım… Baxter çimleri düzeltiyor… Bu hareketi gören futbolcular birden koşup çimleri düzeltmeye başlıyor.
Bu bir anlamda Teknik Direktör ağırlığını gösteriyor Baxter başarılı olur mu? Bilemem… Çünkü yedekte bekleyenler var… Ben Baxter'in başarı olmasını isteyenlerdenim… Ama herkes kendine göre hesap yapıyor… Bu hesapların faturasını göreceğiz… Faturayı kesecek İlhan ağabey, Gençlerbirliği'nin başarılı olmasını isteyenlerdenim… Ama nereye kadar… Baxter'e ne kadar şans verilecek… Belki de 5 maçta alacağı sonuçlar Baxter'in durumunu belirleyecek…. Baxter fazla tanınan birisi değil… İnternette geçmişine baktım… Orta saha oyuncusu 200 maçta 97 gol atmış… Başarılı olmuş… Teknik Direktörlük kariyeri parlak değil… İyi veya kötü sonuçlar alınabilir… Ama gördüğüm ve izlediğim kadarıyla Baxter Gençlerbirliği'ne faydalı olacaktır….
Yanılabilirim… Ben yanılmak isterim ama İlhan ağabeyin yanılmasını istemem… İdmanda şunu gördüm… Disiplin başta geliyor… Disipline uymayan, çalışmayan forma giyemez….
Ben bunu gördüm… Baxter iyi niyetli ama… Nereye kadar… İlhan ağabey kaç maç tahammül eder bilemiyorum….
Bilmek istediğim tek şey, Gençlerbirliği'nin yeni sezonda iddialı olması… İlk on takım içinde yer almasına hiçbir zaman sevinmem… Avrupa kupalarına katılma hedefiyle yola çıkmalı…. Kadro yeterli mi?
Baxter
bu konuda kararını Hollanda kampı dönüşünde verecek… Bayram öncesi yapılan idmanda futbolcular öyle yoruldu ki… Bayramda gezecek halleri kalmadı… İdmanda yapılanlar sahaya yansıdığı zaman başarı gelir….
Yeni sezonda futbolu ile keyif verecek bir Gençlerbirliği izlemek umuduyla…
SAĞLIKLA, MUTLULUKLA NİCE BAYRAMLARA

BİZE ULAŞIN