Röntgeni hollanda'da çekeceğiz

Sabah Ankara'ya konuşan Gençlerbirliği'nin İskoç teknik patronu Stuart Baxter "Hollanda kampında takımın röntgenini çekip transferleri buna göre belirleyeceğiz" mesajı verdi

Röntgeni hollanda'da çekeceğiz
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği, Mesut Bakkal'ın ardından takımın başına getirilen İskoçyalı teknik direktör Stuart Baxter yönetiminde başladığı yeni sezon hazırlıklarını tamamladı. Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde yaklaşık 2 hafta süren çalışmalar genellikle oyuncular ve yeni teknik patronun birbirini tanımasına yönelik geçti. İran ekibi Persepolis ile yapılan hazırlık maçının ardından 2 gün boyunca bayram izni yapacak olan Gençlerbirliği, yarın ikinci kamp dönemi için Hollanda'ya hareket edecek. 12 gün sürecek olan kampta Gençlerbirliği önemli takımlarla hazırlık maçları yapacak. Hollanda kampı öncesi yapılan son idmanın ardından deneyimli teknik adam Stuart Baxter SABAH Ankara'nın sorularını yanıtladı. Çalıştırdığı takımlar arasında Güney Afrika ve Finlandiya Milli takımları gibi önemli takımlar da bulunan Baxter, Türk futbolunun hak ettiği bir yerde olmadığını söyledi. İskoç teknik adam "Türk Futbolu her zaman saygı duyulan futboldur. Türk futboluna bakıldığında aslında olması gerektiği yerde değil. Kapasitesi, teknik futbolcuları olan bir futbol ligi. Tüm bu özelliklere baktığımızda hak ettiği yerde olduğunu söyleyemeyiz" görüşünü dile getirdi.

GÖZE GÜZEL GELEN FUTBOL OYNAYACAĞIZ
Süper Lig'de iyi futbol oynayıp izleyenlerin dikkatini çekecek bir takım oluşturmak istediklerini söyleyen İskoç teknik adam "Benim yapacağım şey aslında hem iyi futbol oynamak hem de izlenme açısından göze güzel gelen bir futbol oynamak istiyoruz" diye konuştu. İlk kamp döneminde takımı tanımaya çalıştığını, ancak Hollanda kampının daha verimli geçeceğinin altını çizen Stuart Baxter, "İki haftadır fiziksel ve taktiksel çalışmalar yaptık. Aynı zamanda oyuncuları tanımaya, onların yeteneklerini görmeye çalıştım. Oyuncular bu süre içinde çok iyi çalıştılar. Şimdi Hollanda'ya gideceğiz. Hazırlık döneminin ikinci dönemi başlayacak. Hollanda'da güçlü rakiplere karşı oyuncularımı daha iyi göreceğim. Onları daha iyi tanıyacağım" dedi. Transfer yapmak için transfer yapmayacaklarını, takıma katkı sağlayabilecek isimleri kadroya dahil edeceklerini belirten Baxter şöyle konuştu: "Hollanda'da takımın adeta röntgenini çekeceğiz. Gidecek olanlarla kalacakları bu kamp sürecinde belirleyeceğiz. Hollanda'dan döndükten sonra başkandan bazı ricalarım olacak. Getireceğimiz oyuncular takıma güç katacaksa getireceğiz. Yalnızca transfer yapmak için transfer yapmayacağız."

"İYİ BAYRAMLAR ÇOCUKLAR"
İlhan Cavcav Tesisleri'nde yapılan son antrenmanın ardından saha içinde takımla mini bir toplantı yapan Baxter oyunculara "Normalde iki gün izin veren biri değilim. Ancak tatil sürecinde uyku düzeninize ve yediklerinize dikkat etmelisiniz" uyarısında bulundu. "Hollanda'da görüşürüz" diyerek idmanı bitiren Baxter, " İyi bayramlar çocuklar" dileğiyle futbolcularıyla tokalaştı.

BİZE ULAŞIN